adplus-dvertising

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Alev Alev dizisinde Tomris karakterini canlandıran Zuhal Olcay merak konusu oldu. Uzun zamandır ekranlardan uzak kalan Zuhal Olcay birçok dizi ve filmde rol aldı. Oyunculuğu kadar sesiyle de hayran kitlesine sahip Zuhal Olcay, Masumlar Apartmanı dizisinde Yalnızlığım şarkısı ile tekrar gündeme geldi. Zuhal Olcay'ın eski eşi kim, sevgilisi var mı, kızı oyuncu mu, eğitimi, boyu ve kilosu haberimizde
Takip et
Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 10 Ağustos 1957

Doğum yeri: İstanbul-Üsküdar

Boyu: 1,72 m

Eğitimi: 1976’da Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirdi

Eşleri: Selçuk Yöntem, Zafer Olcay ve Haluk Bilginer ile evlenmiştir şu sıralar Mazlum Çümen ile sevgilidir

Çocukları: 1981 doğumlu Ceren Olcay isminde kızı vardır

Show TV’nin sevilen dizisi Alev Alev’de Tomris Üstünoğlu karakterine hayat veren Zuhal Olcay ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. İşte Zuhal Olcay’ın biyografisi…

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Zuhal Olcay, 10 Ağustos 1957’de doğdu. Berber olan babası Cevat İşanç ve ev hanımı annesi Süheyla İşanç’ın tek çocuklarıydı. Çocukluğu aynı zamanda doğduğu yer olan Üsküda’’da geçti. İlköğretimini Halil Rüştü İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Üsküdar Kız Lisesi’ne kaydoldu.

Zuhal Olcay, sanatçı bir aileden geliyordu. Büyük teyzesi konservatuarda piyano öğretmeniydi. Diğer iki teyzesinden biri de devlet tiyatrosu sanatçısıydı. Kuzenleri ve eniştesi de konservatuar eğitimi gördükleri için, Zuhal Olcay sanata kayıtsız kalmadı ve Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne kaydoldu.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

1976’da Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirdi. Bir sene Londra’da eğitim gördü. 1976 yılında, mezuniyetinin hemen ardından, sınıf arkadaşı Selçuk Yöntem ile evlendiğinde henüz 19 yaşındaydı Zuhal Olcay. 3 yıl süren evliliğinin boşanmayla sonuçlanmasından ardından, İzmirli işadamı Zafer Olcay ile tanıştı ve İzmir’e yerleşti. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya başlayan oyuncu, ikinci evliliğini Zafer Olcay ile yaptı. 1981 yılında kızı Ceren Olcay dünyaya geldi.

Selçuk Yöntem, Senin Mucizen programında özel hayatı hakkında merak edilenleri anlattı. 1976 yılında ilk evliliğini Zuhal Olcay’la yapan Yöntem, “Zuhal ile konservatuvardan sonra Londra’ya gittik. Garsonluk da yaptık, bulaşık da yıkadık. Londra’da yaşadığımız evde soba arızası yüzünden elektrik sistemi yandı. Ev sahibi evi boşaltmamızı istedi. Sokakta kaldık” dedi.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

1983’ten itibaren çeşitli televizyon yapımlarında rol aldı; ilk televizyon filmi olan Sönmüş Ocak’tan sonra Parmak Damgası adlı yapım ile tanındı. Film festivallerinde aldığı ödüller ününü arttırdı. 1987 aylında ikinci eşi Zafer Olcay’dan boşandı.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Sinema oyunculuğu ile birlikte tiyatro oyunculuğunu da sürdüren Olcay; 1986’da Mart’daki Nina rolüyle Avni Dilligil Tiyatro Ödülü’nü, 1988’de Balkon’daki İrma rolüyle Ankara Sanat Ödülü’nü kazandı. 1989’da Evita adlı müzikalde Evita’yı oynadı. Bu müzikaldeki başarısı üzerine şarkıcılık kariyeri başladı. Dünden Sonra, Yarından Önce adlı filmde şarkıları seslendiren Olcay, daha sonra Onno Tunç’un bestesi olan parçayı bir albümde seslendirdi.

1989’da Sahte Cennete Veda adlı filmdeki rolüyle Almanya’da Altın Film Şeridi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanarak uluslararası bir başarı elde etti.

1987’de eşinden ayrılan Olcay, üçüncü evliliğini 1992’de Londra’da tiyatro oyuncusu Haluk Bilginer ile yaptı. 1990’da Haluk Bilginer ile birlikte Tiyatro Stüdyosu adlı özel tiyatronun kurucuları arasında yer aldı ve bu tiyatroda Aldatma, Kankardeşler, Histeri, Balkon gibi oyunlarda başrol üstlendi.

1990’da senaryosunu Orhan Pamuk’un (Kara Kitap adlı kendi romanından) yazdığı, Ömer Kavur’un yönettiği, Antalya Altın Portakal Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü ve Uluslararası İstanbul Film Festivali En iyi yerli film ödülü’nü alan Gizli Yüz’de oynadı.

Zuhal Olcay, 1992’de Haluk Bilginer’le Londra’da yapılan törenle dünyaevine girdi. Aynı yıl Hollywood yapımı olan ‘İndiana-jones’ filminde eşiyle birlikte rol alan Zuhal Olcay, Halide Edip karakterini canlandırdı.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Siyasetle de yakından ilgilenen Zuhal Olcay’a, Bakırköy Belediye Başkanı Adaylığı teklif edildi. Sanatçı 1993’te ‘İki Çift Laf’ albümünü, 1996’da ‘Oyucu’ albümlerini yayınladı. 1997 yılı Zuhal Olcay’a yeni bir ödül daha getirdi. ’80. Adım’ filminde canlandırdığı Lerzan karakteriyle, sinema yazarları ve eleştirmenlerince ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Üsküdar’da kiralayıp restore ettikleri Tiyatro Stüdyosu’nun 1996’da yanması üzerine 1999’da Haluk Bilginer ile birlikte Oyun Atölyesi’ni kurdu. Olcay, Oyun Atölyesi’nin sahnelediği ilk oyun olan Steven Berkoff’un Dolu Düşün Boş Konuş adlı oyunundaki rolüyle Afife Tiyatro Ödülleri “En İyi Komedi Kadın Oyuncusu” Ödülü’nü aldı. Çift, İstanbul’un Moda semtinde bir apartmanı restore ederek oluşturduğu tiyatro mekanını 2002’de açtı. Zuhal Olcay’ın Bilginer ile olan evliliği 2004 yılında sona erdi.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

2000 yılında Düşünceye Özgürlük 2000 adlı kitaba yayıncı olarak imza koyan 23 kişiden biri oldu. DGM tarafından “halkı, sınıf, ırk, din, mezhep ve bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek” suçlarından, Yargıtay 9. Ceza Dairesi ise “kanunun cürüm saydığı neşriyatı nakletmek” suçundan yargılandı. 2003 yılında bu dava beraat kararı ile sonuçlandı.

2001 yılında Tayfun Pirselimoğlu’nun yönettiği Montreal Dünya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü olan Hiçbiryerde’de oynadı.

2002-2004 yılları arasında “Siyah- Beyaz Dinleti” adlı müzikal bir gösteri yaptı. 2004 yılında üçüncü eşi Haluk Bilginer’den boşandı.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Müzik çalışmalarını önce Vedat Sakman, daha sonra Bülent Ortaçgil ile devam eden ve Küçük Bir Öykü, ‘İyisin gibi parçalarla müzik listelerine giren Olcay’ın Küçük Bir Öykü (1989),İki Çift Laf (1990),Oyuncu (1993),İhanet (1998),Başucu Şarkıları (2001),Başucu Şarkıları-2 (2005),Aşk’ın Halleri (2009) ve Cengiz Onural’la ortak çalışması olan Hiçbiryerde isimli albümleri vardır. 2008 senesinde TV8’de her perşembe “Mevzuhal” adıyla canlı performans programını sundu. Son olarak 2015 senesinde “Başucu Şarkıları 3” albümünü yayınlamıştır.

Olcay, Oyun Atölyesi’nin sahnelediği ilk oyun olan Steven Berkoff’un Dolu Düşün Boş Konuş adlı oyunundaki rolüyle Afife Tiyatro Ödülleri “En İyi Komedi Kadın Oyuncusu” Ödülü’nü aldı. Çift, İstanbul’un Moda semtinde bir apartmanı restore ederek oluşturduğu tiyatro mekanını 2002’de açtı. Zuhal Olcay’ın Bilginer ile olan evliliği 2004 yılında sona erdi.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Zuhal Olcay şu sıralar sevilen Dizi Alev Alev’de Tomris Üstünoğlu karakteri ile ekranlarda…

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Zuhal Olcay genç kızlığını kızına oynattı

Zuhal Olcay, kızı Ceren’le birlikte ilk kez kamera karşısına geçti. 27 yaşındaki kızı Ceren, ilk bölümü 27 Mart’ta TRT 1’de ekrana gelen “Beni Unutma” adlı dizide Zuhal Olcay’ın genç kızlığını canlandırdı. Bilgi Üniversitesi Edebiyat Bölümü mezunu olan ve halen profesyonel dans hocalığı yapan Ceren Olcay, daha önce reklam filmlerinde rol aldığını ama annesiyle ilk kez kamera karşısına geçtiğini açıkladı. Hikayesi Perihan Mağden’e ait dizide başrolü Uğur Polat’la paylaşan Zuhal Olcay, en iyi eleştirmeninin kızı olduğunu söyledi.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Zuhal Olcay bir süredir Mazlum Çimen ile sevgili.

Mazlum Çimen Kimdir?

Mazlum Çimen (18 Haziran 1958, İstanbul), Türk besteci, keman sanatçısı, balet ve oyuncu 58 yaşındadır. Birçok film ve televizyon dizinin müziklerini yapmıştır. Halk müziği sanatçısı Nesimi Çimen’in oğludur ve Türk halk müziği ses sanatçısı Yasemin Göksu’nun eski eşidir.
İstanbul Devlet Konservatuarı’nda dört yıl keman eğitimi aldıktan sonra aynı okulun bale bölümüne geçti. Bu bölümden 1980-1981’de mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde bale sanatçısı olarak görev aldı ve halen bale sanatçılığına devam etmektedir. Babası Nesimi Çimen gibi başarılı olmuştur.

CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN HAPİS CEZASI ALDI

Oyuncu Zuhal Olcay aynı zamanda mekanlarda sahne alarak şarkı söylüyor. Aylar önce ünlü oyuncu hakkında, Kadıköy’de sahne aldığı mekanda şarkı söylerken Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Bugün karar açıklandı ve Zuhal Olcay 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Oyuncunun hapis cezası İstinaf Mahkemesi’nce ertelendi.

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

ZUHAL OLCAY FİLMLERİ

İhtiras Fırtınası (1983)
Amansız Yol (1985)
Kurşun Ata Ata Biter (1985)
Halkalı Köle (1985)
İstek (1986)
Genç ve Dul (1986)
Oteldeki Cinayet (1986)
Bir Günah Gibi (1987)
Dünden Sonra Yarından Önce (1987)
Bir Avuç Gökyüzü (1987)
Gece Yolculuğu (1987)
Sahte Cennete Veda (1988)
Medcezir Manzaraları (1989)
Gizli Yüz (1990)
Kara Sevdalı Bulut (1991)
İki Kadın (1992)
Ay Vakti (1993)
Bir Sonbahar Hikayesi (1994)
Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey (1995)
İstanbul Kanatlarımın Altında (1996)
80. Adım (1996)
Salkım Hanım’ın Taneleri (1999)
Issızlığın Ortasında Sinema (1999)
Gece Martıları (2000)
Hiçbiryerde (2001)
Simbiyotik (2004)
Ankara Cİnayeti (2006)
İyi Seneler-Londra (2007)

Tiyatro oyunları
Othello
Martı
Evita
Aldatma
Kan Kardeşleri
Histeri
Balkon
Dolu Düşün Boş Konuş
Ayrılış
Nathalie

Dizi Film ve TV yapımları
Sönmüş Ocak (1980)
Parmak Damgası (1985)
Gecenin Öteki Yüzü (1987)
Ateşten Günler (1987)
Baharın Bittiği Yer (1989)
The Young Indiana Jones Chronicles “Istanbul, September 1918” (1993)
Artist Palas (1994)
Medeni Haller (1997)
Çatısız Kadınlar (1999)
Yeditepe İstanbul (2001)
Ti Show (2002)
Seni Çok Özledim (2005)
Geniş Zamanlar (2007)
Beni Unutma (2008)
Mevzuhal (2008)

Solo albümleri
Küçük Bir Öykü Bu (1990)
Oyuncu (1993)
İki Çift Laf (1996)
İhanet (1998)
Başucu Şarkıları (2001)
Başucu Şarkıları 2 (2004)
Aşk’ın Halleri (2009)

Asansör Film Müzikleri / Kolektif (1999)
Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları / Kolektif (2000)
Hiçbiryerde Film Müzikleri (2002)
Metin Altıok Ağıtı / Fazıl Say (2003)
Söz Vermiş Şarkılar / Kolektif (2004)
41 Kere Maşallah / Kolektif (2006)
Nazım / Fazıl Say (2006)
Bulutsuzluk Özlemi 20 Yaşında / Kolektif (2007)
Güldünya Şarkıları / Kolektif (2008)

ZUHAL OLCAY FOTOĞRAFLARI

Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Zuhal Olcay kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.