Zuckerberg, ışınlanma teknolojisi için tarih verdi!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg milyonlarca insanın merak ettiği ışınlanma teknolojisinin hayatımızla buluşacağı tarihi açıklayarak, “10 yıl içinde toplantılara ‘ışınlanarak’ gideceksiniz” şeklinde konuştu.
Takip et
Zuckerberg, ışınlanma teknolojisi için tarih verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, ışınlanma teknolojisinin yaşamımıza gireceği tarihe ilişkin açıklamalarda bulundu. Mark Zuckerberg, The Information’a verdiği röportajda “Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla beraber bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor” şeklinde konuştu.

Zuckerberg, geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ve bu kapsamda artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı olduğuna inandığını belirtti.

“UÇAKLAR, OTOMOBILLER DEVAM EDECEK”

“2021’deyiz, bitleri (veri depolamada en küçük dosya birimi) hareket ettirmek atomu hareket ettirmekten çok daha kolay” diyen Zuckerberg, “Tabii ki otomobiller, uçaklar, bütün bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha çok ışınlama gerçekleştirdiğimizde yalnızca yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Zuckerberg, sanal gerçekliğe geçişin, dünya için de iyi olacağını, karbon salınımının ciddi oranda azalabileceğinin altını çizdi. Zuckberg açıklamasında “10 yıl içinde toplantılara ‘ışınlanarak’ gideceksiniz” diyerek konuştu.

“O AŞAMAYA VARMAYI ÇOK İSTİYORUM”

Sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Zuckerberg, geliştiricileri cezbetmesi için büyük 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olması ve büyük bir pazar haline gelmesi gerektiğini ifade etti. Zuckerberg, “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum” şeklinde konuştu.

Zuckerberg, ışınlanma teknolojisi için tarih verdi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.