adplus-dvertising

Zoru Başardı, Kar Leoparı Unvanını Aldı

Tırmanılması en zor dağlardan olan 7000 metreden yüksek Lenin, Korjenevskaya, Somoni, Khan Tengri ve Pobeda Dağları’na tırmanmayı başarabilen dağcılara verilen ''Kar Leoparı'' unvanı, ikinci kez Türkiye'den bir isme verildi. Nasuk Mahruki'den sonra bu ünvanı almayı başaran isim Bülent Çınar oldu.
Takip et
Zoru Başardı, Kar Leoparı Unvanını Aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bülent Çınar, yapılması çok zor bir olayı gerçekleştirerek dünyanın en prestijli dağcılık unvanlarından birisine layık görüldü. 7000 metreden yüksek Lenin, Korjenevskaya, Somoni, Khan Tengri ve Pobeda Dağları’na tırmanan dağcılara verilen ”Kar Leoparı” unvanını almaya hak kazanan Çınar, bu unvana layık görülen ikinci isim oldu.

KAR LEOPARI UNVANI İKİNCİ KEZ BİR TÜRK’E VERİLDİ

7000 metreden yüksek Lenin, Korjenevskaya, Somoni, Khan Tengri ve Pobeda Dağları’na tırmanarak Kar leoparı unvanını alan başarılı dağcı Bülent Çınar, bu unvanı Türkiye’de alan ikinci isim oldu. İlk olarak Nasuk Mahruki’nin aldığı bu unvan, dağcılık sporunda bugüne kadar sayılı sporcuya verildi.3 kişilik bir ekiple bu başarıya ulaşan Bülent Çınar, dağın zirvesinde Türk Bayrağı açıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.