Zorla namaz kitabı satmaya çalışan kişilere polis operasyonu

Bir yandan dua kitabı satıp, diğer yandan da dilenerek vatandaşları para vermeye zorladıkları iddia edilen kişilere yönelik, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı motorize yunus ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

Adana’da polis, bir yandan dua kitabı satan, öbür taraftan da iddiaya göre dilenmek suretiyle vatandaşlardan para talep eden kişilere yönelik çalışma gerçekleştirdi. Vatandaşların dini duygularını istismar ettikleri söylenen kişilerden Emrah K. (33),namaz kitabını satmadığını, namaz kılmak için okuduğunu öne sürdü. Emrah K., “Öğle namazı kaç rekat” sorusuna ise “Namaz kılmıyorum” diyerek yanıt verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı motorize yunus ekipleri, hastane önlerinde dua kitabı satarak vatandaşların duygularını istismar edenlere yönelik çalışma gerçekleştirdi. Vatandaşlar, dilenmek suretiyle kendilerinden para talep eden ve zaman zaman tehdit ettiği gerekçesiyle, söz konusu kişileri polise ihbar etti. Merkez Seyhan ilçesindeki Marsa Doğum Hastanesi önünde, namaz kitabı sattığı iddia edilen Emrah K., polis ekiplerince kontrol edildi.

‘NAMAZ KILMIYORUM’ DİYEREK ÇARK ETTİ

Kağıt peçete sattığını, yanındaki dua kitabını da namaz kılmak için okuduğunu öne süren Emrah K., ‘Öğle namazı kaç rekat’ sorusuna, “Ben namaz kılmıyorum. Namaz kitabını asla satmıyorum. Allah’ın ayeti satılmaz. Evimize ekmek götürmek için dua ediyorum. Vatandaşları da zorlamıyorum. Ben duamı ederim, para vermezlerse de çeker giderim” yanıtını verdi.

Bu esnada çocuğuyla hastaneye gelen Gülşen Kirli (42) ise daha önce dilencilerin, çocuğuna bıçak çektiklerini öne sürerek, “Çocuklarımızı korkutuyorlar. Bunlarla devamlı karşılaşıyoruz, rahat rahat hastaneye gidemiyoruz. Allah aşkına, peygamber aşkına diye yapışıyorlar. Bırakıp gitmiyorlar. Bir çözüm bulunması gerekiyor” diyerek konuştu.

Emrah K., polis ekiplerince kontrol edildikten sonra işlem yapılması için Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim edildi. Emrah K.’ya ‘kabahatler kanunu’ kapsamında idari para cezası uygulandı. Ayrıca bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydettiği görüntülerde, bir kişinin dua sattığı vatandaşı alnından öptüğü görüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntüye yeni tip koronavirüs önlemlerine dikkat edilmediği sebebiyle tepki gösterildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı