adplus-dvertising

Zonguldak’ta Kendini mehdi ilan edip kabul etmeyenleri şeytan diyerek öldürdü!

Zonguldak’ta Murat Cura’yı (67), evinden çıktığında tabancasıyla 9 el ateş edip öldüren Erdoğan Kösepınar (55) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle açılan davanın iddianamesinde ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Kendini mehdi ilan eden Kösepınar, bunu kabul etmeyen ve Almanya’daki tekkeden ayrılmasına neden olmakla suçladığı Cura’yı şeytan olarak gördüğü için öldürdüğünü anlattı.
Takip et
Zonguldak’ta Kendini mehdi ilan edip kabul etmeyenleri şeytan diyerek öldürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 14 Ekim 2020’de Çaycuma ilçesi Kayıkçılar köyünde yaşandı. Uzun senelerdir Almanya’da yaşayan Murat Cura, tatil için geldiği köyünde gene Almanya’da yaşayan Zonguldaklı Erdoğan Kösepınar’ın silahlı saldırısına uğradı. Cura, vücuduna isabet eden 9 kurşunla olay yerinde yaşımını yitirirken, kaçan Kösepınar yolda kendisini arayan jandarma ekiplerine teslim oldu. Gözaltına alınan Kösepınar, savcılıkta verdiği ifadesinin sonrasında tutuklandı. Erdoğan Kösepınar hakkında Cumhuriyet Savcısı, ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı. Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, sanığın kendisini mehdi ilan ettiği ve bunu kabul etmeyen Murat Cura’yı şeytan olarak görerek öldürme planı yaptığı ifade edildi.

Zonguldak’ta Kendini mehdi ilan edip kabul etmeyenleri şeytan diyerek öldürdü!

‘MEHDİLİĞİMİ KABUL ETMEDİ’

Kösepınar’ın iddianamede ve dosyada yer verilen ifadesinde, Murat Cura’yı Almanya’dan 27 senedir tanıdığını ve aynı tekkenin mensubu olduklarını söyledi. Kösepınar, şeyhlerinin ölmesinin sonrasında manadan gelen seslerin kendisini hadisi şeriflerde geçen mehdi olduğunu bildirdiğini anlatarak, “Tarikatta bulunan kişiler bana tabi olduklarını söylediler. Fakat Murat Cura mehdiliğimi kabul etmedi. Öbür mensupları yanına çekerek beni tarikatın dışına itti. Aynı zamanda şeytani yönü nedeniyle devamlı zahmet çektirerek beni öldürmeye çalışır biçimde ruhuma devamlı acılar, ızdıraplar gönderiyordu. Tarikatın öbür mensupları de Allah’ı inkar ederek Cura ve şeytanlarına tabi oldular. Ben de onu öldürmek mecburiyetinde kaldım” şeklinde konuştu.

Zonguldak’ta Kendini mehdi ilan edip kabul etmeyenleri şeytan diyerek öldürdü!

‘İÇİMDE HUZUR VAR, RAHATLAMIŞ HİSSEDİYORUM’

Daha önce de Cura’yı öldürmek için girişimde bulunduğunu ifade eden Kösepınar, olay gününü ise şu şekilde anlattı:

“Olay günü evine gittim. Zile bastım fakat kimse çıkmadı. Evde olduğunu anladım. Çıkması için beklemeye başladım. Murat Cura şeytan olduğu için benimle dövüşmek zorundaydı. Ben de dövüşün bitmesi için onu öldürmek zorundaydım. Kendisinin aşağı inmesiyle hiç düşünmeden cebimdeki silahı çıkararak öldürme kastıyla ateş ettim. Vurduktan sonra dünden bugüne içimde bir huzur var. Rahatlamış hissediyorum.”

Cumhuriyet Savcısı’nın talebi üstüne Adli Tıp Kurumu’na gönderilen Kösepınar için hazırlanan raporda, cezai ehliyetini ortadan kaldıracak herhangi bir akıl hastalığının bulunmadığı ve ceza sorumluluğunun tam olduğu açıklandı. Kösepınar’ın ileriki günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.