Zonguldak’ta Elektrikli Battaniye Can Aldı

Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nde elektrikli battaniyeyle uyuduğu sırada battaniyeden çıkan dumanları fark edemeyen yaşlı kadın, dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdi.
Zonguldak’ta Elektrikli Battaniye Can Aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’ne bağlı Mumcuoğlu köyü Hırçaoğlu Mahallesi’nde, talihsiz bir olay yaşandı. 67 yaşındaki Şayeste K., gece uyumak için elektrikli battaniyeyi açtı. Elektrikli battaniyeyle uyuyan yaşlı kadın, battaniyeden çıkan duman sebebiyle hayatını kaybetti. Olayı sabah saatlerinde fark eden komşuları polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

SOBA VE ELEKTRİKLİ BATTANİYE ÖLÜMLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte Anadolu topraklarında hava sıcaklığının düşmesi sonucu, kömür sobaları da yakılmaya başlandı. Her yıl yaşanan kömür sobası zehirlenmelerine elektrikli battaniye ölümleri de eklendi. Son yıllarda çokça kullanılan ve yangınlara da sebep olabilen elektrikli battaniyeler, özellikle yaşlı insanların kullanımı için tehlike arz edebiliyor.

Elektrikli battaniyeden sızan dumanla zehirlenen 67 yaşındaki Şayeste K. da bu ölümlerin sonuncusu oldu. Şayeste K.’nın cansız bedeni morga kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.