adplus-dvertising

Zonguldak’ta 17 yaşında ağabeyinin cinsel istismarına uğrayan kız hamile kaldı!

Zonguldak’ta ağabeyi G.K.’nın (28) cinsel istismarına uğrayan S.K. (17) hamile kaldı. Olay, anne H.K.’nın ilk evliliğinden olan oğlu G.K. ile beraber evde doğum yaptırdığı S.K.’nın kanaması durmayınca kaldırıldığı hastanede gün yüzüne çıktı.
Takip et
Zonguldak’ta 17 yaşında ağabeyinin cinsel istismarına uğrayan kız hamile kaldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kilimli ilçesinde ailesiyle beraber yaşayan S.K., geçen sene 24 Şubat’ta evde yaptırılan doğum sonrası kanaması durmayınca annesi H.K. ve ağabeyi G.K. tarafından Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada doğum yapan S.K., polise verdiği ifadesinde başından geçenleri anlattı.

İfadesinde annelerinin bir, babalarının ise ayrı olduğu ağabeyi S.K.’nin kendisine evde cinsel istismarda bulunduğunu belirten S.K., annesinin vaziyeti öğrendiğinde üzüldüğünü ve ağladığını belirtti. S.K.’nin Adli Tıp Kurumu’ndan alınan raporunda ise ruhsal yönden kendini savunamayacak vaziyette olduğu ve mevcut zeka geriliğinin hekim olmayanlarca anlaşılabileceği, fakat vereceği ifadelere ana hatları ve güçlü delillerle desteklendiği takdirde itibar edilebileceği söylendi. Alınan DNA raporunda ise bebeğin S.K. adlı ağabeyinden değil, öbür ağabeyi G.K.’den olduğu anlaşıldı.

Gözaltına alınan G.K. tutuklanırken, S.K. ise adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcısının hazırladığı iddianamenin sonrasında tutuklu sanık G.K. ile ilgili ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 24 sene, tutuksuz sanık S.K. ile ilgili ise 23 sene hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anne H.K. ile ilgili ise ‘suçu bildirmeme’ suçundan 1,5 sene hapis cezası istemiyle dava açıldı. S.K. ise doğumun sonrasında bebeğiyle beraber Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı.

YAŞADIĞI İSTİSMARI PEDEGOG EŞLİĞİNDE ANLATTI

Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada tutuklu sanık G.K., tutuksuz sanıklar S.K. ve anne H.K. ve taraf avukatları hazır bulundu. S.K. ise pedagog eşliğinde özel odadan kamera sistemiyle davaya katıldı.

Pedagogun sorularını yanıtlayarak ifadesi alınan S.K., ‘Neden burada olduğunu biliyor musun?’ sorusuna, ‘Ağabeylerimin yaptığı şeyler için’ diyerek yanıt verdi. Ağabeyleri S.K. ve G.K.’nın değişik tarihlerde cinsel istismarına maruz kaldığını anlatan S.K., “Evde kardeşlerim varken annem markete gittiğinde G.K. kapıyı çaldı. Açmayınca camdan atladı, içeri girdi. Biz G.K. ile yatak odasında kaldık. Uygunsuz yerlerimi ellemesine izin vermeyince bana bağırdı. Üstümü çıkardı. Ben yapma dedim. Bunu her gün yapıyordu. Cinsel istismarda bulundu. Anneme G.K.’nın bir şey yaptığını söylemedim. Kardeşim S.’ye söyledim. Sonra benim midem bulandı. Makasla bebeğimi almak için G.K. karnımı kesmek istedi. Bunu doğum sancısı olunca yaptı. Hamile olduğumu bir tek babam bilmiyordu.” şeklinde konuştu.

S.K., öbür ağabeyi S.K.’nin da G.K.’nin yaptığı şeylerin aynısını yaptığını ifade etti. Mahkeme başkanının öbür ifadeleriyle duruşmadaki ifadeleri arasındaki çelişkiyi sorduğu S.K., “Ağabeylerimden korktuğum için ifadelerim öyle oldu” diyerek konuştu.

HAKİM: O ZAMAN ÇOCUK NASIL SENDEN OLDU?

Tutuklu sanık G.K. ise ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, “Bu Şekilde bir şey olmadı asla. Ben burada değildim o tarihte” şeklinde konuştu. Bunun üstüne mahkeme başkanının, “O zaman çocuk senden nasıl oldu?” sorusunu yanıtlayan G.K., “Ben geldiğimde mağdur 7 aylık hamileydi. Ben bu şekilde bir şey yapmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

Tutuksuz sanık S.K. de, “Ben bu şekilde bir şey yapmadım asla. Ben evlerine de gitmiyorum. Asla kabul etmiyorum” diyerek konuştu. Anne H.K. ise kızının beyanlarına bir diyeceği olmadığını ifade ederek, “Kızımı ilk kirleten sanık S.K.’dir” dedi.

Duruşma, sanıklardan G.K.’nın tutukluluk halinin devamına karar verilerek dosyadaki eksikliklerinin giderilmesi için ertelendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.