adplus-dvertising

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

Cumartesi akşamlarının büyük bir ilgiyle izlenen programı İbo Show'un bu haftaki konukları arasında Ziynet Sali de yer alıyor. Ziynet Sali kimdir, aslen nerelidir? Ziynet Sali'nin eşi Erkan Erzurumlu kim? Türkçe – Yunanca şarkıları kendi tarzıyla yorumlayan ve zengin sahne şovlarıyla iki kültüre ait ögeleri bir araya getirerek hazırladığı konserlerle ilgi gören Ziynet Sali hakkında merak edilenler
Takip et
Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi:  29 Nisan 1975

Doğum yeri: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dünyaya gelmiştir

Boyu-kilosu: 1,60 m, 54 kg

Eğitimi: İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği

Eşi: Erkan Erzurumlu

Babasının görevi nedeniyle 6 yaşına kadar Londra’da yaşayan Sali, 1981 yılında Kıbrıs’a döner ve eğitim hayatına başlar.

Lise yıllarında KKTC Kültür Bakanlığı TSM Korosu’nun en genç solisti olur. Sonraki yıl TSM ve THM dersleri alarak İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na hazırlanır. 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünün sınavını başarıyla geçer ve artık İstanbul’da müzik eğitimine başlar.

Konservatuvarda okurken profesyonel sahne çalışmalarına piyano eşliğinde İngilizce ve Latin şarkılar söyleyerek ilk adımını atar.

1999 yılında konservatuvardan müzik öğretmeni olarak mezun olan Ziynet Sali, profesyonel müzik çalışmalarına devam eder. 2000 yılında ilk albümü “BA-BA”yı piyasaya çıkarır.

Bu albümdeki “BA-BA” isimli şarkıyı Türkçe ve Yunanca yorumlar ve Yunanca aksanı ile dikkat çeken Zeynep Sali, 2004 yılında yayınladığı ikinci albümü “Amman Kuzum” ülke çapında ses getirir. 2006 yılında “Mor Yıllar ” isimli üçüncü solo albümü yayınlanır.

Bu albümde yer alan “Zordur Oğlum” isimli şarkı ile ilk kez ülkesini uluslararası bir yarışmada temsil eder ve Euro Dance Uluslarası İnternet Yarışması’nda tüm Avrupa’da yapılan halk oylamasıyla birincilik kazanır.

2008 yılında yayınladığı dördüncü solo albümü “Herkes Evine”, 2012 yılında “Sonsuz Ol”adlı albümünü piyasaya sürer. 15 Eylül 2019 tarihinde gitarist Erkan Erzurumlu ile Girne’de evlen Ziynet Sali, Boğa burcudur.

Ziynet Sali, 29 Nisan 1974 tarihinde Kuzey Kıbrıs’ta doğdu ve akabinde ailesiyle İngiltere’ye gitti. Yaklaşık 6 yıl Manchester’da yaşadı.

Sonra ailesiyle Kıbrıs’a taşındı. 1994 yılında İstanbul’da konservatuara giren Ziynet Sali, o yıllarda amatör olarak şarkıcılığa başladı.

1999 yılında Konservatuar’ı 4. lükle bitirdi.

İlk albümünü 2000 yılında çıkaran Ziynet SALİ’nin 6 albüm ,7 single , 1 compilation albümü ve bir Konser DVD’si mevcuttur.

SALİ’nin 3.albümündeki “Zordur Oğlum” isimli şarkısı 2006 yılında italyada internet üzerinden düzenlenen “Euro Dance” şarkı yarışmasının halk oylamasında birincilik kazandı.

2010’da yılında çıkardığı “Rüya” isimli 2. single’ı verilerine göre yılın en çok çalınan şarkısı oldu ve Türkiye’nin en önemli müzik kanalı Kral Tv’den ödül aldı.

2012 yılında çıkardığı “Sonsuz Ol” isimli albümündeki ”Her şey Güzel Olacak” isimli şarkının video klibi Kral TV tarafından yılın en iyi video klibi seçildi.

2015 yılında X Factor isimli yarışmanın jüri üyeliği yaptı.

Birçok Üniversite ve özel kurumdan başarı ödülleri alan Ziynet SALİ son olarak 2016 yılında Hamburg’da düzenlenen DAFBAMA müzik ödüllerinde “Akdeniz’in En İyi Kadın Sanatçı” ödülüne layık görüldü.

Ziynet SALİ; Almanya, İsviçre, Hollanda, Belçika, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Hırvatistan, Türkmenistan, Güney Afrika gibi değişik ülkelerde önemli konserlere imza atmıştır.

2015’teki altıncı ve son stüdyo albümü No 6 sonrasında sırasıyla “Ağlar mıyım? Ağlamam” (2017), “Magic” (2017), “Deli Divanenim” (2018) ve “Hadi Hoppalara” (2018) olmak üzere dört single çıkarırken “Magic” single’ı Sali’nin ilk İngilizce şarkısı oldu. Kariyeri boyunca çeşitli ödüller kazanan ve adaylıklar elde eden Sali’nin Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde iki ödülü de bulunmaktadır.

https://www.instagram.com/p/CMmWBbOhFWJ/

ZİYNET SALİ’NİN KARDEŞİ VAR MI?

Ziynet  Sali’nin iki erkek kardeşi bulunmaktadır

ZİYNET SALİ VE JENNIFIER LOPEZ BENZERLİĞİ

Şarkıcı Ziynet Sali’nin Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflarla  hayranları tarafından sürekli ABD’li yıldız Jennifer Lopez’e benzetiliyor.

Ziynet Sali, daha önce bu konuda yaptığı açıklamada, “Jennifer Lopez’e benzememek için elimden geleni yapıyorum, çok uğraşıyorum ama bu algıyı kıramıyorum” demişti.

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

Şarkıcı, programın ‘Linç’ adlı bölümünde bir takipçisinin kendisini dünyaca ünlü yıldız Jennifer Lopez’e benzetmesi üzerine şaşırtan bir yorumda bulundu. Sali, “Evet, bunu yıllardır duyuyorum. Hatta birçok çekimimizde bu benzetmeden kaçmaya çalışıyorum. Bunu lütfen ukalalık olarak almayın. Jennifer Lopez’i sanatçı kimliği ile çok beğenen birisi değilim. Evet, sahne şovları derseniz harika ama sanat noktasında çok beğenmiyorum” dedi.

ZİYNET SALİ’NİN KİLOLU HALLERİ

Ziynet Sali’nin kilolu halini görenler, “İyi ki zayıflamış, çok güzel olmuş” yorumunda bulunmadan edemedi. 80 kilodan 54’e kadar düşen ünlü şarkıcı adeta başka biri oldu.

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz haliZiynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

ZİYNET SALİ NASIL ZAYIFLADI?

Ünlü şarkıcı “Ne zaman kilo vereceğim diye düşünmeyi bıraktım ondan sonra kilolarımdan kurtulmaya başladım. Kilonuza takılırsanız ruh sağlığınız da bozulabiliyor.”demişti.

Fit görünümüyle dikkat çeken Ziynet Sali, çarpıcı bir itirafta bulundu. Üniversite yıllarında 46 beden olduğunu söyleyen sanatçı, zayıflama sırrını anlattı.

Öğrencilik yıllarında çok fazla kilo aldığını belirten Sali şöyle konuştu: “Üniversiteye alışamama gibi depresif bir durum olmuştu. Kendimi yemeğe verdim. Kiloları öğrenciyken almıştım.

Okul bitince ise hayat kaygısı bu fazla kiloları vermeme yardımcı oldu. Ne zaman kilo vereceğim diye düşünmeyi bıraktım ondan sonra kilolarım gitti. Eğer kiloya takılırsanız ruh sağlığınız da bozulabiliyor.”

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

O yıllarda hiç kot pantolon giyemediğinden dert yanan Sali, “Ben eskiden büyük beden bir kadındım… 80 kilo olduğum dönemler var. Boyum 1.60. O yüzden 46 beden giyiyordum. Kot giymek içimde hep ukde kalmıştı” diye konuştu.

O dönemde 38 bedene kadar inen Sali, “İçimdeki şişman çocuk duruyor. Yemek yemeyi seviyorum. Hellim peyniriyle kilo verdim. Hellimlerimi özel yaptırıyorum.

Az tuzlu az yağlı. Her öğünde hellim yiyebilirim. Kıbrıs’ta toprak fırınlarda yapılan peksimetle de çok yakışıyor. Hem doyurucu hem de çok lezzetli” diyerek sırrını paylaştı.

ZİYNET SALİ ESTETİKSİZ VE MAKYAJSIZ HALİ

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

Ünlü şarkıcı Ziynet Sali de estetik yaptıran ünlüler arasında yerini aldı. Şu sıralar yurt dışında yoğun bir şekilde albüm hazırlıklarını sürdüren ünlü şarkıcının kısa süre önce göğüslerine estetik operasyon yaptırarak küçülttüğü öğrenildi.

Ayrıca açıkça belirtilmese de yüzünde ufak tefek dokunuşlar olduğu da söylenmekte.

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

ZİYNET SALİ HAKKINDA ÇIKAN GARİP AŞK DEDİKODULARI!

Yıllardır aradığı aşkı bir türlü bulamadığını söyleyen şarkıcı Ziynet Sali, geçtiğimiz yıllarda  siyahi sevgilisiyle görüntülenmişti. Ziynet’in sevgilisinin evli ve 2 çocuklu olması şok etkisi yaratmıştı.

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

Ziynet Sali bir süre de eski futbolcu Tolga Temiz ile sevgili olmuştu. Evlenmeye karar veren çift aniden ayrıldı. Evlilik haberleri bile çıkan çift sonra inkar ettiler.

Muhabirlerin adının aşk dedikodularıyla anıldığı Ziynet Sali’yi hatırlatmaları üzerine Tolga Temiz, böyle bir aşk olmadığına dair Ziynet Sali’den de açıklama beklediğini belirtti.

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

Ahmet Kural’ın sevgilisi şarkıcı Sıla’yı dövmesinin nedeninin Sıla Gençoğlu ile Ziynet Sali arasında aşk yaşanması olduğu iddia edilmişti.

ZİYNET SALİ VE SILA DEDİKODUSU

Ünlü oyuncu Ahmet Kural’ın sevgilisi şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu dövmesiyle patlak veren skandalın ardından Kavganın, Sıla’nın Ziynet Sali’yle ilişkisinden kaynaklandığı iddia edilmişti. Ziynet Sali o iddianın ardından ortaya çıktı ve ‘ilişki’ sorulunca da çılgına döndü. Ahmet Kural, Sıla’nın cinsel kimliği ile ilgili imalarda bulunmuş, Beyaz TV’de Bircan Bali, “Bir sapkınlık, cinsel eğilimi farklı bir durum… Daha ne kadar açık konuşalım bilmiyorum” diyerek olayı alevlendirmişti.

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

ZİYNET SALİ ÇOK SİNİRLİ: SAÇMALAMAYIN

Çıkan haberlerin ardından Ziynet Sali ilk kez görüntülendi. Muhabirlerin “Sıla Hanım’a mesaj attınız mı?” sorusuna “saçmalayın” tepkisini gösteren Sali’nin gergin halleri dikkat çekti. Program yapacağı kanaldan içeri girerken görüntülenen ünlü şarkıcı, “Sıla ve Ahmet Kural’ın sizin yüzünüzden kavga ettiği konuşuluyor” sorusuna, “Arkadaşlar saçmalamayın” cevabını verdi.

INSTAGRAMINDA BUNU YAZDI

iynet Sali, Sıla’nın dayak ifşasından sonra ona ilk desteği veren isimlerden oldu. Instagram hesabından Sıla’nın açıklamasını paylaşan Ziynet Sali yanına da ‘Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bunla hiçbir ilgisi yok” yazdı.

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

ZİYNET SALİ EVLİ Mİ? ZİYNET SALİ’NİN EŞİ ERKAN ERZURUMLU KAÇ YAŞINDA?

15 Eylül 2019 tarihinde gitarist Erkan Erzurumlu ile Girne’de evlen Zeynep Sali, Boğa burcudur.

Erkan Erzurumlu 4 Haziran 1984 tarihinde İngiltere Londra’da doğdu.

ERKAN ERZURUMLU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

ZİYNET SALİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali Ziynet Sali kaç yaşında, aslen nerelidir? Ziynet Sali kilolu ve estetiksiz hali

ZİYNET SALİ ALBÜMLERİ

Ba-Ba (2000)
Amman Kuzum (2004)
Mor Yıllar (2006)
Herkes Evine (2008)
Sonsuz Ol (2012)
No 6 (2015)

ZİYNET SALİ SINGLE’LARI

2008 – Bizde Böyle
2010 – Rüya
2010 – Bize Yeter
2012 – Alışkın Değiliz

ZİYNET SALİ’NİN ÖDÜLLERİ

2009 – 13. İstanbul FM Müzik Ödülleri, En İyi Şarkı, Beste Ve Söz (Beş Çayı)
2009 – 15. Kavram Olimpiyat Ödül Töreni, Özel Ödül
2011 – 17. Kral Müzik Ödülleri, Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı (Rüya)
2013 – 1. Türkiye Müzik Ödülleri – En İyi Klip – “Her Şey Çok Güzel Olacak”
2013 – 3. Pal FM Müzik Ödülleri – En İyi Klip – “Her Şey Çok Güzel Olacak”
2013 – Haliç Üniversitesi 2013 Yılın EN’leri Ödülleri – Yılın En İyi Kadın Pop Sanatçısı
2015 – 12numara.com.tr Yılın Birincilik Ödülleri – Yılın En Başarılı Kadın Ünlüsü
2016 – 3. En Moda Dergisi Yılın En İyileri – Yılın En İyi Kadın Sanatçısı
2016 – 3. En Moda Dergisi Yılın En İyileri – Yılın En İyi Albümü – No: 6
2016 – Daf Bama Müzik Ödülleri – Akdeniz’in En İyi Sanatçısı
2016 – Daf Bama Müzik Ödülleri – En İyi Türk Kadın Sanatçı
2107 – İstanbul Üniversitesi 1453 Ödülleri – Yılın Müzik Kadını
2108 – Best of Kültür Ödülleri – En İyi Yabancı Single’ı – Magic

ZİYNET SALİ’NİN ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER

2006 – Cennet Mahallesi (Kendisi) (TV Dizisi)
2007 – Arka Sokaklar (Şarkıcı) (TV Dizisi)
2007 – Son Osmanlı Yandım Ali (Rum şarkıcı)(Sinema Filmi)
2007 – Kartallar Yüksek Uçar (Şükran Alev) (TV Dizisi)
2008 – Çılgın Dersane Kampta (Sinema Filmi)
2009 – Geniş Aile (Kendisi) yılbaşı özel bölümü (TV Dizisi) 2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi) (TV Dizisi)
2015 – Buyur Burdan Bak (Kendisi) (TV Dizisi)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.