adplus-dvertising

Ziya Selçuk’tan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yeni yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Selçuk kendisinin de biran önce yüz yüze eğitimin başlatılması taraftarı olduğunu ancak öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığı açısından kontrollü bir şekilde ilerlenmesi gerektiğini belirtti.
Takip et
Ziya Selçuk’tan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Selçuk, “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” ve “Ziya Öğretmen Bizim Okulda” programları kapsamında, meslektaşları ve öğrencilerle çevrim içi ortamda buluşmayı sürdürüyor.

Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan fizik öğretmenliği il zümre başkanları ve fizik öğretmenleriyle buluşup salgın döneminde uzaktan ve yüz yüze eğitimle alakalı deneyimlerini, görüş ve düşüncelerini paylaşan Bakan Selçuk, daha sonra Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile buluştu.

Fizik öğretmenleri ile buluşmasında, salgın döneminde olağanüstü çaba gösteren meslektaşları sayesinde her bir öğrenciye rahatça ulaşabildiklerini vurgulayan Selçuk, “‘Burası bizde’ diyen her arkadaşımız, esasında çocuklarımızın bir emanet olduğu bilinciyle hareket ediyor ve ülkemizin eğitim ihtiyacı konusunda elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Hepinize müteşekkirim.” açıklamasında bulundu.

“SAĞLIK ÖNCELİĞİMİZ”

Karaman’da fizik öğretmeni Ahmet Yüzbaşıoğlu’nun kızının, “Okulları açın lütfen, çok sıkıldık evde.” isteğini dile getirmesi üstüne Selçuk, şu cevabı verdi:

“Ben de istiyorum okulların hepsiyle açılmasını ama emin olun, kontrollü devam etmek istediğimiz için, öğretmenlerimizin, sizlerin sağlığını düşündüğümüz için tedbirle, güvenle atıyoruz adımlarımızı. Sağlık önceliğimiz, şartlar izin verdikçe bütün evlatlarımızı yüz yüze eğitimde okullarına kavuşturmak isteriz. Her bir öğrencimize ulaşacağımız destekleme programımızı da çok yakında sizlerle paylaşacağız.”

Ziya Selçuk’tan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!

Fizik öğretmenleri ile buluşmasının sonrasında “Ziya Öğretmen Bizim Okulda” programı ile Eskişehir Atatürk Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne misafir olan Selçuk, öğrenci, öğretmen ve idarecilerle sohbet etti.

Öğrenciler, tutkuyla bağlı oldukları sanat dallarını mesleğe dönüştürmek için tercih ettikleri Güzel Sanatlar Liselerinde aldıkları eğitimi, öz geçmişlerini ve geleceğe dair hedeflerini Selçuk ile paylaştı.

“Ben öz geçmişleri çok seviyorum. Ama öz geleceğinize ne yazdığınızı çok önemsiyorum” ifadesini kullanan Selçuk, şunları kaydetti:

“İçinizdeki cevheri mücevhere dönüştürmek öğretmenlerimizin ve anne babaların desteğiyle oluyor. Siz yılmadan çalışırsanız bunun hakkını vermek de bizim sorumluluğumuz altında. Yeteneklerinizle bütün dünyaya sesinizi duyurmanız mümkün. Çıtanız tüm dünya.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.