Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İskelesinde Ceset Bulundu

Beşiktaş Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iskelesinin altında bir ceset bulundu. Cesedi öğrenciler fark etti.

Beşiktaş’ta Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iskelesinin altında balık ağına sarılı 50 yaşlarında bir erkeğe ait ceset bulundu.

Olay, Beşiktaş Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iskelesinde yaşandı. Denizcilik eğitimi verilen lisede teneffüse çıkan öğrenciler iskelenin altında balık ağına sarılı durumda duran bir cisim gördü. Cisme yaklaşan öğrenciler hareketsiz duran cismin insan bedeni olduğunu görünce vaziyeti okul yetkililerine bildirdi. Yetkililer ise olayı polis ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne gelen polis ekipleri iskele altında duran bedeni sudan çıkararak araştırmalarda bulundu. Yapılan araştırmalarda 50 yaşlarında bir erkeğe ait olduğu tespit edilen cansız bedenin üstünden kimlik çıkmadı.

TENEFFÜSTE FARK ETTİLER

Öğrenciler arasında panik meydana geldiğini aktaran bir öğrenci,” İlk teneffüsteydik. Filikaya baktığımızda büyük bir kütlenin olduğunu gördük. Meğerse cesetmiş. Sahil güvenlik ve polis ekipleri olay yerine geldi. Şerit çekerek araştırmalara başladılar. Bizim oraya geçişimiz yasaklandı. Sınıftaki arkadaşlar panik oldu. Fakat dersler devam etti” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER ARASINDA PANİK YAŞANDI

İskelede bulunan cesedin okulla alakasının bulunmadığına ilişkin velilere mesaj gittiğini belirten bir başka öğrenci ise,” Sabah teneffüse çıktığımızda bir kalabalık vardı. Gidip baktığımızda ceset bulunduğunu öğrendik. Ekipler geldi sonrasında. Olay yeri inceleme ekipleri geldi. Etrafını çevirdiler cesedin öğrencilerin girmemesi için. Derslerle alakalı bir sorun yaşanmadı. Arkadaşlarımız arasında panik oldu. Velisini arayanlar oldu fakat velilere bir sorun olmadığına ilişkin mesaj gitmiş” dedi.

Olay yeri inceleme çalışmalarının sonrasında cansız beden, kimlik bilgilerinin belirlenmesi ve ölüm nedeninin öğrenilmesi maksadıyla otopsisi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı