adplus-dvertising

Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Turu kura çekimi yapıldı

Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Turu kura çekimi, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı. Toplam 52 takımın katılacağı ilk tur maçları 13, 14 ve 15 Eylül tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak.
Takip et
Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Turu kura çekimi yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Turu eşleşmeleri bugün TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılan kura çekimi ile tespit edildi. Orhan Saka Konferans Salonu’ndaki kura çekimi, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Mensubu Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Mensupları Volkan Can ve Murat Şahin ile Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın tarafından gerçekleştirildi.

Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme turu müsabakalarına TFF 3. Lig’den 34 ve profesyonel takımı olmayan 18 ilden 1’er amatör takım olmak üzere toplam 52 takım katılacak. İlk tur maçları 13, 14 ve 15 Eylül tarihlerinde oynanacak. Müsabakalar tek maç eleme usulüne göre ve bölgesel olarak yapılacak.

Ali Düşmez: “Gene güzel maçlar izleyeceğimize inanıyoruz”
TFF Yönetim ve İcra Kurulu Mensubu Ali Düşmez, Türkiye Kupası 1. Tur eşleşmelerinin kulüplere hayırlı olması dileğinde bulundu. Düşmez, “Türkiye’yi kucaklayan bu kupada maalesef pandemi sebebiyle ligler oynanmadığı için iki sezondur amatörlere yer verememiştik. Bu defa 18’i amatör, 130’u profesyonel, toplamda 148 takım bu yola çıkıyorlar. Türkiye Kupası, Avrupa’ya gitmenin de mühim bir yolu. ZTK’da çok güzel maçlar izledik, gene güzel maçlar izleyeceğimize inanıyoruz. Başkanımız Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızla beraber, bu güzel oyunun, çok daha geniş kitlelere ulaşan bir organizasyon olmasını istiyoruz. Kupayı toplam 16 takım kazanmış. Bu bakımdan sürprizlere açık bir turnuva. Bu turnuvayı senelerdir yayınlayan Turkuvaz Medya Grubu’na ve sponsorumuz Ziraat Bankası’na özel olarak teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Turu kura çekimi yapıldı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.