adplus-dvertising

Ziraat GYO talep toplama ne zaman? Ziraat GYO halka arz hakkında merak edilenler

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin halka arzını onayladı. Ziraat GYO halka arz ne zaman yapılacak? Ziraat GYO hisse fiyatı ne kadar, kaç lot var, eşit mi oransal mı? Ziraat GYO halka arz hisse fiyatı ne kadar?  Ziraat GYO halka arz hangi bankadan yapılacak? Ziraat GYO borsa kodu, Ziraat GYO halka arz izahname tam metni haberimizde.
Takip et
Ziraat GYO talep toplama ne zaman? Ziraat GYO halka arz hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bültende yer alan açıklamaya göre Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin SPK’ya yaptığı halka arz başvurusu kabul edildi. Ziraat GYO, talep toplama sürecinin tamamlanmasının ardından halka arz edilecek. Ziraat GYO halka arz talep toplama tarihleri, hisse fiyatı nedir? İşte Ziraat GYO halka arz izahnamesi

ZİRAAT GYO HALKA ARZ EDİLİYOR!

Ziraat Finans Grubu bünyesinde 01.11.2016 tarihinde kurulan Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Ziraat GYO) halka arz talebi onaylandı. Şirketin 3.520.215.000 TL olan mevcut sermayesini, 4.693.620.000 TL’ye yükseltecek olan Ziraat GYO, 1.173.405.000 TL nominal değerli payı halka arz ediyor.

Ziraat GYO talep toplama ne zaman? Ziraat GYO halka arz hakkında merak edilenler

ZİRAAT GYO TALEP TOPLAMA TARİHLERİ NEDİR?

Halka arz edilecek olan nominal değerli payların talep toplama süreci 3 gün sürecek olup tarihleri 28 Nisan 2021, 29 Nisan 2021 ve 30 Nisan 2021’dir.

ZİRAAT GYO HİSSE FİYATI

Ziraat GYO halka arzda bir payın nominal değeri 1.00 TL olup 1.60 TL’dn satışa sunulacaktır.

ZİRAAT GYO HALKA ARZ FİSSE FİYATALRI VE BORSA KODU

Borsa’da ZRGYO_ koduyla işlem görecek.

ZİRAAT GYO HALKA ARZ ÖNEMLİ BİLGİLER

Ziraat yatırımın kendi resmi sitesinde yayımladığı ‘Halka Arza Dair Özet Bilgiler’ başlıklı metinde şu detaylar kamuoyu ile paylaşıldı:

Mevcut Çıkarılmış Sermaye 3.520.215.000 TL

Halka Arz Miktarı 1.173.405.000 TL nominal

Halka Arz Türü Sermaye Artırımı

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 4.693.620.000 TL

Halka Arz Fiyatı 1,60 TL

Halka Arz Büyüklüğü 1.877.448.000 TL

Halka Açıklık Oranı %25

Satış Yöntemi Sabit Fiyatla Talep Toplama

Halka Arz Tarihi 28-29-30 Nisan 2021

Satmama Kararı T.C. Ziraat Bankası tarafından 1 yıl süreyle

Geri Alım Taahhüdü 33 gün süre ile elinde tutanlara 1,63 TL’den

Tahsisat Grupları

%73 Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar

%20 Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar

%7 Ziraat Finans Grubu Çalışanları

ZİRAAT GYO HALKA ARZ HANGİ BANKADA?

Ziraat Yatırım müşterileri halka arz taleplerini, talep toplama tarihlerinde Ziraat Yatırım Kanallarından,

– Ziraat Yatırım E-şube

– Z-Borsa Mobil Uygulaması | Android | IOS

– Ziraat Trader Mobil Uygulaması | Android | IOS

– 0850 22 22 979 numaralı Ziraat Yatırım Müşteri İletişim Merkezi Ziraat Yatırım kanallarından

– Ziraat Bankası Kanallarından

– Ziraat Bankası internet şubesi

– Ziraat Mobil ” Yatırım/ Halka Arz” menüsünden giriş yaparak gerçekleştirebilirler.

ZİRAAT GYO İZAHNAME

Ziraat GYO halka arz izahname  tam metni için TIKLAYINIZ

Ziraat GYO talep toplama ne zaman? Ziraat GYO halka arz hakkında merak edilenler

HALKA ARZ GELİRİNDE EN BÜYÜK PAY ZİRAAT KULELERİ’NDE

1.8 milyar liralık planlanan halka arz büyüklüğüyle bu yılın en büyük halka arzı olan Ziraat GYO için 28-30 Nisan günlerinde talep toplanacak. Halka arz gelirinin yüzde 65’i ise Ziraat Kuleleri başta olmak üzere projelere harcanacak.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin halka arzını onayladı. SPK haftalık bülteninde yer alan açıklamaya göre halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 1.60 TL’den satışa sunulacak. Halka arz ile birlikte Ziraat GYO 3.520.215.000 TL olan mevcut sermayesini, 1.173.405.000 TL artırarak 4.693.620.000 TL’ye yükseltecek. 1.8 milyar lirayı aşan halka arz büyüklüğü ile Ziraat GYO bu yılın en büyük halka arzı olacak.

Halka arz edilecek olan nominal değerli payların talep toplaması 3 gün sürecek ve tarihleri 28 Nisan 2021, 29 Nisan 2021 ve 30 Nisan olarak belirlendi. Oransal dağıtım yöntemiyle yapılacak halka arzda, halka arz edilen payların yüzde 73’ü bireysel yatırımcılara, yüzde 7’si Ziraat Finans çalışanlarına yüzde 20’si de kurumsal yatırımcıya ayrıldı. Ziraat GYO halka arzı için 28- 29-30 Nisan’da talep toplanacak.

Ziraat GYO talep toplama ne zaman? Ziraat GYO halka arz hakkında merak edilenler

GELİRİN YÜZDE 15’İ KREDİ BORÇLARINA

Sermaye artışı yoluyla gerçekleştirilecek halka arz ile 1 milyar 856 milyon 384 bin 172 lira kaynak elde edilmesinin beklendiği kaydedilen izahnamede, halka arz gelirinin kullanım yerleri de yer aldı. İzahnameye göre halka arz gelirinin yüzde 65’i Ziraat Kuleleri başta olmak üzere halen devam eden projelerinde, yüzde 20’si mülkiyetinde bulunan ve üzerinde proje geliştirme çalışmaları devam eden Bayraklı/ İzmir arsası projesi için, yüzde 15’i de halka arz tarihine kadar oluşacak kredi borçlarının tamamının kapatılması ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi amacıyla kullanılacak. Halka arz Ziraat Yatırım liderliğinde oluşacak komisyon taarafından sabit fiyat yöntemi ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemi ile gerçekleştirilecek. İzahnameye göre halka arz sonrası pay alan yatırımcılardan şirket paylarının borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 33 gün süre ile şirket paylarını aralıksız elinde tutan yatırımcılara geri alım taahhüdü verilecek. 33 gün elinde tutan yatırımcılar isterlerse bu paylarının tamamını Ziraat GYO’nun hakim ortağı Ziraat Bankası’na 1.63 lira fiyat üzerinden geri satma hakkına sahip olacaklar.

ZİRAAT GYO HAKKINDA

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Ziraat GYO), Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği çerçevesinde faaliyet göstermek üzere 01.11.2016 tarihinde kurulmuştur.

Ziraat Finans Grubu üyesi Ziraat GYO’nun portföyü ağırlıklı olarak devam etmekte olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Kuleleri projesi ve ofis binalarından oluşmaktadır. Şirket hızla büyüyen yatırım portföyünü otel ve konut yatırımları ile çeşitlendirirken, yatırımcılarına uzun vadede optimum risk-getiri dengesinde gayrimenkul piyasası yatırım imkanı sunmayı hedeflemektedir. Portföyünü sektörün üzerinde kapitalizasyon oranı ile öngörülebilir kira nakit akışı oluşturacak şekilde yapılandırmaktadır.

Şirket; Ziraat Finans Grubunun gücü ve desteği, deneyimli ekibi, şeffaf ve kurumsal yapısı ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlemelerine uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.