adplus-dvertising

Ziraat Bankası’ndan vazife malülü vatandaşlara sıfır faizli konut kredisi!

Harp yahut vazife malülü vatandaşlar için SGK, faizsiz konut kredisi desteği sağlıyor. SGK’dan alınan belgeyle Ziraat Bankası’ndan 240 bin liranın üstünde kredi alınabiliyor. Maaşın dörtte biri kadar taksit ödeniyor
Takip et
Ziraat Bankası’ndan vazife malülü vatandaşlara sıfır faizli konut kredisi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hükümet, pandemi ile beraber inşaat sektörünün yavaşlamasıyla artan konut fiyatları, el yakan ev kiralarına karşı dar gelirli vatandaşı korumak için bütün imkânları seferber ediyor. Barınma, eşya yardımı, kira desteği verilirken Sosyal Güvenlik Kurumu da (SGK) faizsiz konut kredisi desteği sağlıyor. Harp, vazife malulleri, 15 Temmuz gazileri, dul ve yetimlerinin bir konutla sınırlı olmak üzere bu imkândan faydalanma hakkı bulunuyor.

240 BİN TL’NİN ÜZERİNDE

Sabah’tan Hazal Ateş’in haberine göre, bu sene için 240 bin liranın üstünde sıfır faizli kredi desteğinden faydalanmak için SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden alınacak hak sahibi belgesi ile Ziraat Bankası’na başvurulması gerekiyor. Faizsiz krediden sigortalının kendisi ya da geride kalan hak sahipleri eş, çocuk, anne, baba faydalanabiliyor. Buna göre 3 bin lira aylığı olan sıfır faizli kredi için 750 lira taksit ödüyor.
Kredinin geri ödemesinde kişinin aldığı aylığın dörtte biri oranında kesinti yapılıyor. Faizsiz konut kredisi konusunda merak edilen soruların cevapları şu şekilde:

Müracaatlar nereye yapılıyor?

Görev alanına göre Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı, Bağımsız ve Hizmet Akdiyle Çalışanlar Daire Başkanlığı ya da SGK il müdürlüklerine dilekçe ile başvurulması gerekiyor. E-devlet üstünden “Faizsiz konut kredisi ve TOKİ kampanya hak sahipliği belgesi başvurusu” bölümü tıklanarak müracaat yapılabiliyor.

Hak sahipleri de krediden faydalanılabilir mi?

Öncelikle malulün kendisine kullandırılıyor. Faizsiz kredi hakkından yararlanmaksızın ölümü halinde dul eşine, eşi hayatta değilse ya da evlendiyse çocuklardan birisine kullandırılıyor. Yetim aylığı almakta olması kaydıyla istekte bulunan çocuklarına müştereken, bunlar olmadığında öncelikle anaya yahut babaya bir konut ile sınırlı olmak üzere veriliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.