Zinadan Aldığı Kırbaç Cezası Sırasında Bayıldı

Endonezya'da zina yaptığı gerekçesiyle 100 kırbaç cezası alan kadın henüz 13. kırbaçta bayıldı. Doktorun tedavi ettiği kadın ardından geri kalan 87 kırbaçı da yedi.
Zinadan Aldığı Kırbaç Cezası Sırasında Bayıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erdonezya’nın Aceh bölgesinde akıl almaz kırbaç infazları devam ediyor. Son olarak iki genç meydana çıkarılarak kırbaç cezasına çarptırıldı. Gençlerin kırbaçlanmalarının sebebi olarak ise, toplum ahlakına ayrı şekilde cinsel birliktelik yaşamalı gösterildi. Erkek ve kadın 100’er kırbaç cezasına çarptırılmıştı.

ŞERİATLA YÖNETİLİYOR

Erkek 100 kez kırbaçlandıktan sonra sıra genç kadına geldi. Henüz 13 kırbaç vurulduktan sonra gözyaşlarına boğulan kadın sinir krizi geçirdi. İnfaz alanındaki doktorun muayene ettiği kadın daha sonra yeniden infaz alanına götürüldü. Burada kadının sırtına geri kalan 87 kırbaç vuruldu. Kadının ardından 19 yaşındaki bir erkek kendinden küçük bir kızla birlikte olduğu gerekçesiyle 100 kırbaç cezasına çarptırıldı.

Uzun süren kanlı çatışmaların ardından, dünyanın Müslüman yoğunluğunun en fazla olduğu bölgelerden biri olan Aceh 2001 yılında kazandığı otonomi neticesinde şeriatla yönetilmeye başlanmıştı. O günden bu yana da eşcinsellik ve zina kırbaç cezasıyla cezalandırılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.