Zihni Çakır kimdir, nereli, eğitimi ne, kaç yaşında?

Son zamanlarda birçok insan tarafından gazeteci Zihni Çakır oldukça çok merak ediliyor. Amirallerin bildirisini yayınlayan Zihni Çakır kimdir? Nerelidir? Zihni Çakır emekli amirallerin bildirisiyle ilgili ne söyledi?
Takip et
Zihni Çakır kimdir, nereli, eğitimi ne, kaç yaşında?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emekli amirallerin bildirisi ile gündeme gelen Zihni Çakır birçok insanın dikkatini çekti. Avaztürk isimli gazetenin genel yayın yönetmenliğini yapan Zihni Çakır bir gazetecidir.

1969 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde dünyaya gelmiştir. 52 yaşında olan Zihni Çakır, üniversiteyi Ankara Üniversitesi’nde okumuştur. Burada İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar boyunca Vatansever Kuvvetler Güçbirliği’ne yakınlığı ile bilinen Türkeli Gazetesi’nde çalışmıştır.

Şimdi ise Avaztürk isimli gazetede hem köşe yazarlığı hem de genel yayın yönetmenliği yapmaktadır. Zihni Çakır’ın iki adet kitabı bulunmaktadır. “Ergenekon’un Çöküşü” ve “Kod Adı Darbe” isimli kitapları Ergenekon davası ve operasyonlarının başladığı süreçte yazmıştır. Ayrıca “Deccal’ın Ordusu” isimli bir kitabı daha bulunmaktadır.

Zihni Çakır kimdir, nereli, eğitimi ne, kaç yaşında?

Zihni Çakır emekli amirallerin bildirisiyle ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Çakır, bir televizyon programına yaptığı açıklamada emekli amirallerin yazdığı bildirinin herhangi bir yerde yayımlanmadan önce şu an kabinede görev alan bir AKP’li bakana gönderildiğini ifade etti. Çakır, adı geçen bakanın ismini vermekten çekindi.

Zihni Çakır’ın emekli amirallerin bildirisiyle ilgili ne söyledi?

“AvazTürk’ün bu metni yayınlamasının altında herhangi bir kurum yada kişiye kumpas amacı yoktu. Bildiri metninin bana geldiği saati savcılık ifademde de anlattım. 23.10’da bu metin bana geldi. 23.27’de AvazTürk’ün haber paneline yükledim. Pasife aldım çünkü net olarak teyit etmem gerekiyordu. Kaynaklarımla görüştüm. Teyidini aldım. 23.40’da yayınladım. son kaynağımla görüşmem bittikten sonra 23.50 sularında sosyal medyadan paylaştım.

Bildirinin altındaki tarihin 6 Nisan olduğunu söylendi. Semih komutan kendisine gönderilen metinde Yüce Türk Milletine ifadesi olmadığını söyledi. Bildiriyi okuduktan sonra imzalamaktan imtina eden 3 tane kaynağım var benim. Bunlardan birisine ulaşabildim ve görüştüğümde kendisine bildirinin 17.00 sularında geldiğini, bildirinin AvazTürk’te yayınlanan metinle birebir aynı olduğunu, hatta 17.00 sularında kendisine bildiri geldiğinde bu bildirinin gece yarısından sonra yayınlanacağını bizzat bana iletti.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.