Zihinsel Engelli Genç Kıza, 10 Kişi Tecavüz Etti

Çanakkale'de yaşayan 22 yaşındaki zihinsel engelli kız G.U., markete gidiyorum diyerek evden çıktı. Yarım saat boyunca eve dönmeyen ve kendisinden haber alamayan annesi, kızının markete gitmediğini öğrenince polise haber verdi. Otostop çekerek Bursa'ya gittiği öğrenilen zihinsel engelli kızın, burada 10 kişinin içinde olduğu ve 5'inin tutuklandığı tecavüz olayına maruz kaldı.

Çanakkale’de yaşayan zihinsel engelli G.U., annesinden izin alarak markete gitti. Yarım saat boyunca eve gelmeyen genç kızı annesi aramaya başladı. Kızının markete hiç gitmediğini öğrenen anne hemen polise haber verdi. 13 gün boyunca kendisinden haber alınamayan genç kızın 14. gün bulunduğunda anlattıkları kan dondurdu.

BAĞ EVİNE GÖTÜRÜLEREK TECAVÜZ EDİLDİ

Zihinsel engelli genç kızın evden çıktıktan sonra markete gitmediği ve otostop çekerek bir tırla Bursa’nın İnegöl ilçesine geldiği anlaşıldı. İnegöl’de inip Kurşunlu Mahallesi’ne doğru yürüyen genç kızın yanına C.Y. isimli bir genç yaklaştı. Bir süre zihinsel engelli kızla konuştuktan sonra kızı arabasına bindiren C.Y., kızı bağ evine götürdü. Burada 9 arkadaşıyla birlikte genç kıza tecavüz eden ve günlerce işkence eden C.Y., olayın öğrenilmesinin ardından tutuklandı.

14 gün sonra polis ekiplerinin Eskişehir tren garında bulduğu genç kız, ailesine teslim edildi. Annesine yaşadıklarını anlatan zihinsel engelli kızın yaşadıkları polise bildirildi. Harkete geçen polis 10 kişiyi tek tek gözaltına aldı.

Olayın ardından ifadeleri savcılık tarafından alınan ve Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen kişiden C.Y, E.K, A.Y, U.C. ile A.K. tutuklanırken, S.B, İ.A, T.G, E.G ve Y.K. isimli kişiler adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı