Zeynep Bastık kimdir? Hangi dizilerde rol aldı?

Son günlerde Youtube kanalında söylediği akustik şarkılarla gündem olan Zeynep Bastık'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki Zeynep Bastık kimdir? Kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı? İşte hem şarkıcı hem oyuncu olan Zeynep Bastık hakkında merak edilen soruların yanıtları...
Zeynep Bastık kimdir? Hangi dizilerde rol aldı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Youtube kanalında söylediği Akustik şarkılarla gündem olan Zeynep Bastık merak konusu oldu. Daha önce Adı Mutluluk, Umuda Kelepçe Vurulmaz ve Yasak Elma dizilerinde oyunculuk performansı da gösteren Zeynep Bastık hakkında merak edilen soruların yanıtlarını sizler için araştırdık.

Zeynep Bastık kimdir? Hangi dizilerde rol aldı?

Doğum tarihi: 8 Temmuz 1991

Doğum yeri: İstanbul

Burcu: Yengeç

Boyu ve kilosu: 1.65 /53 kg

Eğitimi: Zeynep Bastık, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır.

Zeynep Bastık kimdir? Hangi dizilerde rol aldı?

ZEYNEP BASTIK BİYOGRAFİSİ

Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamış ve lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite eğitimine zamanı olmadığını söylemiştir.Sanatçı bir aileden gelmesi nedeniyle hayatı müzikle içe içe büyümüştür. Zeynep Bastık’ın anneannesi eski bir Türk Halk Müziği sanatçısı olan Kamuran Gurbet, dedesi bağlama sanatçısı Erol Atılgan ve Teyzesi Eylem Atılgan Derçin ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Konservatuarında öğretim görevlisidir.

Müzik hayatına ise Murat Dalkılıç’ın vokalistliğini yaparak başlayan Bastık, TV’de de ilk olarak Dalkılıç’ın “Bir Güzellik Yap” albümündeki “Lüzumsuz Savaş” düeti ile tanındı. Dalkılıç’ın vokalistliğine üç sene devam eden Bastık, 2014 yılında ilk single’ı olan “Fırça”yı müzikseverlere sundu. Sonrasında ise vokalistliği bırakıp solo kariyerine ağırlık verdi. Son zamanlar Youtube kanalında söylediği şarkılarla gündemden düşmeyen Bastık, son olarak Ezgi Mola ile birlikte söylediği Gül Beyaz Gül şarkısıyla uzun süre konuşulmuştu.

Küçük yaşlarda başladığı dansı ise 2008 yılında “Anadolu Ateşi” ile profesyonelleştirmiştir. Müziğe, dansa ve aynı zamanda tiyatroya da ilgi duyan Bastık, özel bir tiyatroda oyunculuk dersleri almış ve tiyatro oyunlarında rol almıştır.2010 yılında Zeynep Bastık İzmir’de dönemin popüler cover grubu Jackpot ile tanışır ve profesyonel müzik hayatına da adım atmış olur. 2012’ye kadar Jackpot ile birlikte İzmir, Eskişehir ve Bursa’da sahne alan Bastık’ın yolu 2012’de Murat Dalkılıç ile kesişir.

Ev konserleri ile sevilen parçaların coverlerını seslendiren Zeynep Bastık son olarak Ezhel’in “Felaket” isimli şarkısına yaptığı cover ile internette en çok dinlenen isimler arasında yer aldı. Türkiye’nin gündemine oturan Emine Bulut olayına da sessiz kalmayan Zeynep Bastık, Çeşme Amfi Tiyatro’daki konserinin tüm gelirini Emine Bulut’un kızının eğitimi ve psikolojik desteği için bağışlayacağını söyledi. Bastık, bu paylaşımıyla takipçilerinden takdir topladı.

Aşk hayatında ise şarkıcı oyuncu Zeynep Bastık ile “Çukur” dizisinde Aliço karakterini canlandıran oyuncu Rıza Kocaoğlu’yla kısa bir dönem aşk yaşamıştır.

2017’de aşk yaşamaya başladığı reklamcı Jeton İletişim’in patronu  Tolga Akış ile de Ekim 2018’de nişanlanmıştır. Öte yandan nişanlısı, Zeynep Bastık’ın menajerliğini de üstlendi.

Zeynep Bastık’ın rol aldığı diziler ve filmler

2018 – Yasak Elma (İrem) (TV Dizisi)
2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Rüya) (TV Dizisi)
2015 – Adı Mutluluk (Gonca Gül Duran) (TV Dizisi)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.