adplus-dvertising

Zelenskiy’nin poları İngiltere’de 90 bin sterline satıldı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin haki rengindeki poları, İngiltere’deki bir müzayedede 90 bin sterline satıldı.
Takip et
Zelenskiy’nin poları İngiltere’de 90 bin sterline satıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin Rusya ile devam eden savaşın başından bu yana giydiği haki rengindeki poları, Ukrayna’ya bağış toplanması maksadıyla bir müzayedede 50 bin sterlinlik açılış fiyatının sonrasında 90 bin sterline satıldı. İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Christie’s müzayede evi tarafından yürütülen müzayedede öte yandan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Ukrayna’nın başkenti Kiev’e yaptığı ziyareti sırasında kendisine hediye edilen horoz biçimindeki çömlek sürahisi ve Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Klitschko’nun rehberliğinde bir Kiev turu da satışa sunuldu.

Zelenskiy’nin poları İngiltere’de 90 bin sterline satıldı

“Ben buradan çok daha yüksek teklifler istiyorum”

Müzayedeyi yöneten İngiltere Başbakanı Johnson, Zelenskiy’yi “modern zamanların en inanılmaz liderlerinden biri” olarak nitelendirerek satışa sunulan parçaların paha biçilenden daha yüksek bir fiyata gitmesi gerektiğini belirtti. Johnson, “İster Zelenskiy’nin 50 bin sterlinlik poları için teklif veriyor olun, ister Belediye Başkanı Klitschko ile bir Kiev turu için teklif veriyor olun, ben buradan çok daha yüksek teklifler istiyorum. Belediye Başkanı Klitschko ile bir Kiev turu yaptım, güzel bir şehir. Buna değer” dedi. Johnson, “Bu gece Ukrayna’yı destekleyin dostlarım, böylece büyük antik Avrupa başkenti Kiev bir daha kesinlikle tehdit edilemez ve Ukrayna bir defa daha tüm ve özgür olabilir” şeklinde konuştu.

Zelenskiy’nin poları İngiltere’de 90 bin sterline satıldı

Zelenskiy’den Johnson’a övgü

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yönettiği Ukrayna için 1 milyon sterline kadar ekonomik yardım sağlanmasını amaçlayan programda öte yandan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy de video bağlantısı aracılığıyla konuşma yaptı. Zelenskiy, Kiev’i ziyaret eden Johnson’ın “cesur davranışını” övdü.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarından sonra Ukrayna parlamentosuna hitap eden ilk lider olan Johnson, İngiltere’nin Ukrayna’ya yardım etme çabalarını “yoğunlaştırmaya devam edeceğini” söylemişti. İngiltere öte yandan Rus kuvvetleri Ukrayna’dan püskürtmek için ülkeye silah ve yardım göndermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.