adplus-dvertising

Zelenskiy’den Rus askerlerine ‘köle’ benzetmesi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, video mesaj yoluyla yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Rus askerlerini “kölelere” benzeterek, “Bu köleler yaşamlarında hiç bu kadar özgür insan görmediler. Köleler özgürlüğü yabanilik olarak kabul ediyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Zelenskiy’den Rus askerlerine ‘köle’ benzetmesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sosyal medya hesaplarından yayınladığı görüntü ile ulusa seslendi. Rus askerlerini kölelere benzeten Zelenskiy, “Bu videoda Ukrayna’nın özgür güney bölgesindeki insanlara, güneşin tankın üstündeki istenmeyen misafirlere değil kendi vatandaşlarına doğduğu kentlere seslenmek istiyorum. Berdyansk, Kahovka, Energodar, Melitopol ve Herson. Kölelerin özgür insanları nasıl öldürdüğünü Herson’da gördük. Bu köleler yaşamlarında hiç bu kadar özgür insan görmediler. Köleler özgürlüğü yabanilik olarak kabul ediyor. Ukrayna bayrağı için sivil vatandaşlara saldıran düşmanları kötü neticeler bekliyor” şeklinde konuştu.
“Bu saldırılar sürecinde milyonlarca Ukraynalı kahraman olduğunu gösterdi” ifadelerini kullanan Zelenskiy, “Bir zamanlar sıradan vatandaşken şuanda ülkemizi koruyorlar. Düşman bunun gerçek olduğuna inanmıyor ama biz onları inandıracağız ve hatırlayacağız. Kiev, Harkov, Çernihiv, Sumi, Volnovaha, Mariupol kentlerinde düşman saldırıları devam ediyor. Her Ukraynalı için mücadele ediyoruz. Ben bütün Ukraynalılara sesleniyorum. Elinizden geldiği kadar Ukrayna’nın yaşamasına yardımcı olun, işgalcileri kovun” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.