adplus-dvertising

Zelenskiy: ‘Rusya ile ticaret olmamalı’

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmasında, “Rusya ile ticaret olmamalı” şeklinde konuştu.
Takip et
Zelenskiy: ‘Rusya ile ticaret olmamalı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna Devlet Vladimir Zelenskiy, Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nda video konferans yoluyla dünya liderlerine seslendi. Zelenskiy, Ukrayna’da her gün ortalama 100 sivilin yaşamını yitirdiğini belirterek, “Savaş manasız ve çok aptalca. Birbirimizle savaşmamız için hiçbir sebep yok. Bu vaziyet bizim için büyük bir trajedi. Var olmak için savaşmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy: ‘Rusya ile ticaret olmamalı’

“Rusya ile ticaret olmamalı”

Vladimir Zelenskiy dünya liderlerine Rusya’ya karşı yaptırım uygulanması çağrısında bulunarak, “Ordular muharebeler kazanır ama ekonomi savaşlar kazanır. Rusya’yı küresel ekonomiden tamamen kesmek zorundayız. Rusya ile ticaret olmamalı. Rus petrolüne tam ambargo, bütün Rus bankalarının küresel sistemlerden men edilmesi ve Rusya ile bütün ticaretin durdurulmasını talep ediyoruz. Dünya, kaba kuvvet uygulayanlar tarafından yönetilemez” şeklinde konuştu.

Zelenskiy’den Marshall göndermesi

Zelenskiy forumda yaptığı konuşmasında bütün katılımcılara seslenerek, Ukrayna’nın tekrardan inşası için bütün lider ve şirketlerden yardım talep ettiğini dile getirdi. Konuşmasında 2.Dünya Savaşı sonrası Avrupa’nın tekrardan inşası için çalışan eski ABD Dışişleri Bakanı George Marshall’ı hatırlatan Zelenskiy, Marshall’ın yardım planının bir ülkeye ve ideolojiye değil, açlık, yoksulluk, umutsuz ve kaos barındıran her yer için geçerli olduğunu belirterek, “Yalnızca Ukrayna’yı değil, bu dört problemin var olduğu bütün ülkeler için harekete geçilmeli” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.