adplus-dvertising

Zelenskiy: ‘Mariupol’de 5 bini çocuk en az 20 bin kişi hayatını kaybetti’

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, “Mariupol kentinde ortalama 5 bini çocuk olmak üzere en az 20 bin kişi yaşamını yitirdi” şeklinde konuştu.
Takip et
Zelenskiy: ‘Mariupol’de 5 bini çocuk en az 20 bin kişi hayatını kaybetti’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy gerçekleştirilen basın toplantısında Mariupol kentindeki saldırılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Zelenskiy, “Ruslar Mariupol’den tahliyeye izin vermiyor. Kentte vaziyet iyiye gitmiyor ve ortalama 5 bini çocuk olmak üzere en az 20 bin kişi yaşamını yitirdi. Mariupol’deki askerlerimize direnişleri için minnettarız. Berdyansk limanından taliye gerçekleşmesi konusunda anlaşmıştık fakat Rusya müsaade etmiyor. Askerlerimizle her gün iletişim halindeyiz ve elimizden geldiğince desteklemeye çalışıyoruz. Askerlerimiz en mühim vazifelerden birini yerine getirdiklerini biliyorlar” şeklinde konuştu.

“Mariupol bu savaşın kalbi”

Mariupol kentinin işgalden kurtulduğunu fakat topçu atış sistemleri ve zırhlı araçlara ihtiyaçları olduğunu söyleyen Zelenskiy, “Maalesef gerektiği kadar silah desteği alamıyoruz. Düşmanın elindeki olanaklar daha gelişmiş vaziyette fakat bizim askerlerimiz Rusların akıl edemeyeceği yöntemlerle onları vuruyor. Mariupol bu savaşın kalbi. O attıkça biz savaşıyoruz ve güçleniyoruz. Eğer atmayı keserse bizim pozisyonumuz zayıflayacak. Eğer o kentteki pozisyonumuz güçlenirse, Rusya ile oturduğumuz masada elimiz güçlenir” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.