adplus-dvertising

Zelenskiy: ‘Donbass’ın kaderi Severodonetsk’te belirleniyor’

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ülkenin doğusundaki Severodonetsk kentinde Rus ordusuyla devam eden şiddetli çatışmalara değinerek, “Severodonetsk, Donbass’taki çatışmanın merkez üssü olmaya devam ediyor. Donbass’ın kaderi orada tespit ediliyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Zelenskiy: ‘Donbass’ın kaderi Severodonetsk’te belirleniyor’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, savaşın son vaziyetine yönelik değerlendirmede bulundu. Zelenskiy, “10 sene önce Donetsk’imiz kuvvetli ve gelişmiş bir şehirdi. Sonra Rusya geldi. Fakat asla gerçekleşecek olan Ukrayna’nın dönüşü, bu kentler için normal bir hayat manasına gelecektir” şeklinde konuştu. Zelenskiy, “Bütün Ukraynalıların dostu olan Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’ya, ülkemizin Avrupa perspektifini desteklemek için Avrupa ülkelerine özel bir gezi başlattığı için minnettarım. Bu Haziran ayında adaylıkla alakalı (AB üyeliği) bir karar alacağız. Bütün arkadaşlarımız, bütün diplomatlarımız şuanda bunun için eksiksiz çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy: ‘Donbass’ın kaderi Severodonetsk’te belirleniyor’

Ülkenin doğusundaki Severodonetsk kentinin merkezinde Rus ordusuyla devam eden şiddetli çatışmalara değinen Zelenskiy, “Severodonetsk, Donbass’taki çatışmanın merkez üssü olmaya devam ediyor. Mevkilerimizi koruyoruz, düşmana mühim kayıplar verdiriyoruz. Bu çok şiddetli bir savaş, çok zor. Muhtemelen bu savaş boyunca en zor olanlardan biri. Donbass’ın kaderi orada tespit ediliyor” diye Severodonetsk’teki çatışmaların önemine dikkat çekti.

Zelenskiy öte yandan Ukraynalı askerlerin ödüllendirilesine yönelik kararnameler imzaladığını vurgulayarak, “285 askere, 68’i ölümünden sonra olmak üzere devlet ödülleri verildi” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.