adplus-dvertising

Zeki Müren’in Öpücüğü filmi için tarih belli oldu!

Senarist Levent Kazak, yönetmenliğini Ezel Akay’ın üstleneceği, başrolünde Haluk Bilginer’in yer alacağı “Zeki Müren’in Öpücüğü” filminin senaryosunu bitirdiğini açıkladı. 15 sene sonra bir araya gelen ekip, filmin çekimlerine ekim ayında başlayacak.
Takip et
Zeki Müren’in Öpücüğü filmi için tarih belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Usta yönetmen Ezel Akay, daha önce “Neredesin Firuze?” ve “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” filmlerinde birlikte çalıştığı Haluk Bilginer ve Levent Kazak ile yeni projesinde de bir araya geliyor. Üç mühim isim “Zeki Müren’in Öpücüğü” ismini taşıyan filmde beraber çalışacaklar.

İki senedir filmin senaryosu üstünde çalışan Levent Kazak, sosyal medya hesabı üstünden hazırlıkların bittiğini duyurdu:

“Zeki Müren senaryosu geç oldu, güç oldu ama nihayet bitti. Zeki Müren’i anlatmak zormuş, neresinden tutsan elinde kalıyor. Yazılan ilk iki senaryo çöpe gitti. Üçüncüde farklı bir anlatma taktiği buldum, sanırım maya tuttu. Ezel Akay ile çalışmaya başladık ve Haluk Bilginer’le.”

Zeki Müren’in Öpücüğü filmi için tarih belli oldu!

15 sene sonra bir aradalar
Ezel Akay, Haluk Bilginer ve Levent Kazak’ı 15 sene sonra tekrardan bir araya getiren “Zeki Müren’in Öpücüğü”nün çekimleri ekim ayında başlayacak. Zeki Müren’i Haluk Bilginer canlandıracak.

Ekibin gene “Neredesin Firuze?” filmindeki gibi oldukça renkli ve bol müzikli bir işe imza atacağı öğrenildi. Haluk Bilginer, 2009 senesinde bir gazeteye verdiği söyleşide ise Zeki Müren’i canlandırmak istediğini şu şekilde dile getirmişti:

Zeki Müren’in Öpücüğü filmi için tarih belli oldu!

Türkiye’yi özellikle 70’li seneleri anlatmak için Zeki Müren çok iyi bir araçtır. Senaryonun çalışmalarına başladım. Zeki Müren’i canlandırmayı çok istiyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.