adplus-dvertising

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Suriyeliler hakkında konuştu!

Zafer Partisi lideri Özdağ, tarihteki büyük göçlerin jeopolitik neticeler doğurduğuna işaret ederek “Ülkelerin parçalanmasına yol açtı” şeklinde konuştu.
Takip et
Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Suriyeliler hakkında konuştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’nin sığınmacı problemini ve “Sessiz İstila” filminin sonrasında kopan münakaşaları Sözü’ye değerlendirdi.

Özdağ’ın tespitleri şu şekilde:

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Suriyeliler hakkında konuştu!

*Ülkemizde son 10 senede dünyanın en büyük göçü meydana geldi. 5 milyon 300 bin sığınmacı Suriye’den, 1 milyon 500 bin civarında sığınmacı da Afganistan, Irak, İran ve Pakistan’dan geldi. Afrika ülkelerinden gelenlerle sığınmacı sayısı 8 milyonu aşıyor. Öte Yandan, Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde de 3 milyondan fazla insanı besliyor. Bunun Türkiye’ye maliyeti, bir ay öncesinin rakamıyla 100 milyar doları geçti.

*Türkiye’deki sığınmacıların çok büyük bir bölümü İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Konya, Adana, Mersin, Hatay, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa’da yerleşmiş vaziyette. Sanki Türkiye’yi ikiye ayıran bir hat üstüne yerleşmişler. Kilis’te sayısal üstünlük Suriyelilerde. Kısa süre sonra Hatay ve Kilis’in kaderini paylaşacaklar.

DAYANILMAZ HALE GELECEK

*Suriyelilerin doğum oranı Türk vatandaşlarının üç katı. Önümüzdeki senelerde daha da artacağı anlaşılan küresel ısınma kaynaklı göçlerle yükümüz daha da ağırlaşacak ve hiç dayanılmaz hale gelecek.

* Dünya tarihi boyunca tüm büyük göçler, jeopolitik neticeler doğurdu. Ülkelerin parçalanmasıyla neticelendi. Bugün Türkiye, hızla bu hatta kayıyor. Biz de Zafer Partisi olarak ülkemizin geleceğinin Suriye’ye, Afganistan’a, Irak’a benzememesi için Anadolu Kalesi ismini verdiğimiz projemizle modern tarihin en büyük geriye göç çalışmasını organize etmiş vaziyetteyiz.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Suriyeliler hakkında konuştu!

*2023 seçimleri bir referandum olacak ve ana konu ‘sığınmacılar kalacak mı, gidecek mi?’ olacak. ‘Gönüllü gidecekler’ diyerek Türk halkını kandıran partiler, ‘Gerekirse zorla tamamı gidecek’ diyen Zafer Partisi. Türk halkı bu iki seçenek arasında seçimini yapacak.

EN KÖTÜ SENARYO DEĞİL

*Türkiye’nin geleceğinin nasıl biçimleneceğini gösterme açısından, ‘en kötüsü’ olmayan bir seçenek Hande Karacasu tarafından filmleştirilmişti. Daha kötü senaryoları yaşayabiliriz.

*Emniyet Genel Müdürlüğü ‘siber tarama’ yaparken bu filmi gördüğünü ve Hande Karacasu’yu gözaltına aldığını açıkladı. Siber taramanın Anayasa’ya aykırı olduğuna ilişkin, Anayasa Mahkemesi’nin kararı var.

*İçişleri Bakanlığı Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı açıklama ile halkı yanlış yönlendirdi. Sığınmacı sayısını açıklamak suç değildir. Ben sığınmacı sayılarını toplam rakam olarak açıklıyorum. Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da 9 milyon Suriyeli beslediğimizi söylüyorlar. Bu arkadaş onlar hakkında da suç duyurusunda bulunsun o zaman.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
özkan.
5 Mayıs 2022, 12:12 tarihinde yazildi

Sınırlarımız yol geçen hanı. 2 metrelik düz duvar var. Kontrol eden devriye gezen yok. Bunlar böyle kaldıkça dahada çok gelecekler. Ben mevcut hükümetin bir an önce değişmesinden yanayım. 20 yıldır ülkeyi getirdikleri durum ortada. Yandaşlarını zengin edip halkı sömürdüler. Oyları azalmaya başlayıncada mültecileri doldurdular içeri. Bu ülke nasıl savunuldu unuttular. Büyük hata. Şuan mevcut hükümete karşı tavuk çıkarsınlar aday olarak tavuğa oy vericem.

  • Cevapla
  • 0