Zabıta ile vatandaş arasında sosyal mesafe kavgası çıktı

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde zabıta ekipleri kontrol için gittikleri markete sosyal mesafe sebebiyle uyarıda bulundu. Ancak markette bulunan vatandaşla başlayan tartışma kısa sürede arbedeye dönüştü.

Edinilen bilgilere göre, Akyazı Belediyesinde görevli Y.K. adlı zabıta personeli, cadde üstünde önünde yoğunluk oluşan bir marketin önünde durarak vatandaşlara sosyal mesafe ile alakalı uyarıda bulundu. Daha sonra araçtan inen ve mağaza içerisinde de vatandaşları uyaran zabıta ekibi ile bir vatandaş arasında sözlü münakaşa başladı.


Tartışmanın büyümesi ardından, vatandaşla zabıta arasına market çalışanları girdi. Markette görevli personelleri de ceza ile alakalı uyaran zabıtayla market çalışanları arasında da münakaşa yaşanınca, o esnada mağazada denetimde olan İşletme Bölge Müdürü, personelleri durdurarak mağazaya yollamaya çalıştı. O sırada market görevlileri ve zabıta görevlisi arasında arbede meydana geldi.

Öte yandan meydana gelen olay sonrası işletmeye Akyazı Belediyesi tarafından idari para cezası uygulanacağı öğrenilirken, 2 vatandaş ve işletmede çalışan bazı personellerinde zabıta memuru ile ilgili görevini kötüye kullanmak ve tehdit iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Olayla alakalı inceleme başlatıldı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı