Ses Getirecek Dizinin Yönetmeni Belli Oldu!

Amazon, yeni dizisinin yönetmenini belirledi. Jurassic World filminden de tanıdığımız JA Bayone dizinin yönetmenlik koltuğunda oturacak.

JA Bayona, dizinin yönetmenlik koltuğuna oturan isim olarak belirlendi. Başarılı yönetmen, aynı zamanda dizinin idareden sorumlu yapımcılığını da yapacak. Bayona, son olarak küresel gişede 1.3 milyar doları aşan geliriyle “Jurrassic World: Fallen Kingdom” filmini yönetmişti. JA Bayona, daha önce sinema eleştirmenlerinin de beğenisini kazanan “Yetimhane”, “Kıyamet Günü”, “Canavarın Çağrısı” gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmıştı.

ORTA DÜNYAYA GERİ DÖNÜŞ

Konuyla ilgili olarak kişisel Twitter hesabından bir açıklama yapan başarılı yönetmen, JRR Tolkien’in tarihin en büyük ve özgün fantastik dünyalarından birisini yarattığını ve bu hikayeye ufak bir katkı sunacak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu anlattı. Orta Dünya’ya geri dönecek olmanın heyecanını kendisinin de yaşadığını belirten Bayona, hikayenin daha önce görülmeyen kısımlarını izleyiciye keşfettirmek için sabırsızlandığını söyledi.

Dizinin baş geliştiricileri ise JD Payne ve Patrick McKay olarak belirlendi. Buna ek olarak, Game of Thrones’dan tanıdığımız Bryan Cogman da proje danışmanı olarak imza attı. New Line Sinema tarafından yapılan ve Peter Jackson tarafından yönetilen üçleme Yüzüklerin Efendisi, dünya genelinde yaklaşık 6 milyar dolar gelir elde etmişti. Oyuncular arasında ise Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKellen, Liv Tyler, Sean Astin ve Orlanda Bloom vardı. Dev proje toplamda 17 Oscar ödülü kazanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı