adplus-dvertising

Yüzme havuzları açıldı mı? Açık ve kapalı havuzlarda son durum ne?

Son Kabine toplantısında normalleşme takviminde yer alanlar arasında spor salonları, yüzme havuzları ve halı sahalar da yer aldı. Vaka sayısındaki düşüşle birlikte yeni normalleşme kararları beklenirken Kabine Toplantısı'nda yüzme havuzları, halı sahalar ve spor salonları için de açılma kararı geldi. Havuzlar saat kaçta açılıyor? Genelgeye göre havuzlarda son durum haberimizde.
Takip et
Yüzme havuzları açıldı mı? Açık ve kapalı havuzlarda son durum ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Halı sahalar, spor salonları, yüzme havuzları açılacak mı, ne zaman açılacak? 1 Haziran’a saatler kala yeni normalleşme takvimi de merak ediliyor. Çok sayıda kişinin beklediği açılma kararlarından birisi de spor salonları ve yüzme havuzları ile ilgili. Peki halı sahalar, yüzme havuzları ve spor salonları açılacak mı?

 AÇIK YÜZME HAVUZLARI AÇILACAK MI?

Erdoğan, yeni Kabine toplantısında alınan normalleşme kararlarını duyurdu. Buna göre, ”Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.” dedi.

Yayınlanan genelgeye göre açık havuzlar faaliyetlerine devam edebilecek.

14 Nisan 2021 tarihinden bu yana faaliyetlerine ara verilmiş durumda olan;

Sinema salonları,
Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,
İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları,
Halı sahalar, spor salonları, açık yüzme havuzları,
Lunaparklar ve tematik parkları,
Faaliyet alanında bulunan iş yerleri;

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde her bir iş kolu/faaliyet alanı için ayrı ayrı belirlenen kurallara eksiksiz uyulması,
Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, çay ocağı gibi yerlerde herhangi bir şekilde oyun (kağıt-okey, tavla dahil) oynanmaması, aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi,
Sinema salonlarında % 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması,
kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

KAPALI YÜZME HAVUZLARI AÇILACAK MI?

Genelgede konu hakkında; ”Kapalı yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları, nargile salonu/kafeleri ile gazino, taverna, birahane gibi işyerlerinin faaliyetlerine yeni bir karar alınıncaya kadar ara verilmesine devam edilecektir.” ifadeleri yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.