adplus-dvertising

Yüzlerce kamera incelendi, büyük terör eylemini kurulan özel ekip çözdü

Terör örgütünün talimatıyla, kent merkezlerinde büyük eylem hazırlığında olan grup Kocaeli emniyetinin kurduğu özel ekiple yakalandı. 5 bin dolar karşılığında toplu taşıma araçlarını yakma hazırlığı içinde olan şüphelinin telefonundan, terör örgütüne gönderdiği keşif videoları çıktı. Eylem hazırlığı istihbaratını alan terörle mücadele ekipleri, aynı gün yüzlerce kamerayı inceleyerek üç kişiyi gözaltına aldı. Şahıslar adliyeye sevk edildi.
Takip et
Yüzlerce kamera incelendi, büyük terör eylemini kurulan özel ekip çözdü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün Kocaeli’de toplu taşıma araçlarına kundaklama eylemi yapacağı istihbaratına ulaştı.

5 bin dolara anlaşmışlar

Ekipler, örgüt mensuplarının eylem yapmak için keşif yaptıklarını, keşif videosunu da öbür örgüt üyelerine gönderdiklerini belirledi. Eylemi gerçekleştirecek şahısların, terör örgütü ile 5 bin dolara anlaştıkları belirlendi. Gelişmeler üstüne Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri hemen harekete geçti.

Yüzlerce kamera incelendi, büyük terör eylemini kurulan özel ekip çözdü

Şehrin iki yakasında iki grup, 10 özel ekip kuruldu

Eylemin başarılı olmaması için terörle mücadele dedektifleri, aynı gün hızlı bir biçimde harekete geçti. Şehrin iki yakasında kurulan 10 ekip, tek tek güvenlik kameralarını araştırmaya başladı. Yüzlerce kamera inceleyen ekipler, zanlıyı tespit etmeyi başardı. Kameralar üstünden takibi sürdüren ekipler, zanlı ve iki ortağının adresini belirleyerek operasyonla gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheli H.E.H., yapacağı eylem karşılığında örgüt üyelerinden 5 bin dolar teklif aldığını itiraf etti. Şüphelinin telefonunda yapılan araştırmada ise keşif videolarına da ulaşıldı. Ekipler, keşif videolarının terör örgütüne gönderildiğini de tespit etti.

Yüzlerce kamera incelendi, büyük terör eylemini kurulan özel ekip çözdü

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.