Yüz yüze eğitime kar yağışı engeli! Hangi illerde okullar tatil oldu?

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan tedbirlerin ardından bazı illerde yarın yüz yüze eğitim başlayacaktı ancak kar yağışı nedeniyle okullar yeniden tatil oldu. Tekirdağ, Edirne ve Sakarya için açıklamalar peş peşe geldi. İşte ‘hangi illerde okullar tatil oldu?’ sorusunun cevabı…
Takip et
Yüz yüze eğitime kar yağışı engeli! Hangi illerde okullar tatil oldu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

15 Şubat günü köy okulları yüz yüze eğitime başlayacak ve böylelikle kademeli olarak yüz yüze eğitime geçişin ilk adımı atılmış olacaktı. Ancak yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitimin başlaması yeniden aksamış oldu. Bazı illerde okullar yeniden tatil edildi.

25 Ocak Pazartesi günü başlayan yarıyıl tatili 15 Şubat Pazartesi günü son bulacak ve yüz yüze eğitimin ilk aşamasına geçilecekti.

TEKİRDAĞ’DA YÜZ YÜZE EĞİTİME KAR ENGELİ

Tekirdağ’da yoğun kar, buzlanma ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle yarın başlaması planlanan yüz yüze eğitimin 2 gün ertelendiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yüz yüze eğitime yönelik karar aldı.

Karara göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel ve resmi okullarda yarın başlayacak yüz yüze eğitim 2 gün süreyle ertelendi.

Söz konusu okullardaki eğitim, 2 gün boyunca uzaktan yapılacak.

EDİRNE’DE YÜZ YÜZE EĞİTİME KAR ENGELİ

Edirne ve bazı ilçelerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Dünden bu yana aralıksız yağan kar nedeniyle Hıfzısıhha Kurulları merkez ilçe ile Keşan, Enez, İpsala, Uzunköprü ve Havsa ilçelerine bağlı köy okullarında yarın başlaması planlanan eğitime 1 gün ara verilmesi kararı aldı.

Lalapaşa ve Meriç ilçeleri ile ilgili kararın ise akşam saatlerinde belirlenecek.

SAKARYA’DA YÜZ YÜZE EĞİTİME KAR ENGELİ

Sakarya’da etkisini artırması beklenen kar nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul ve kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim ve öğretime, 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Vali Kaldırım, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

ÇANAKKALE’DE KAR TATİLİ

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı

14.02.2021

T.C

ÇANAKKALE VALİLİĞİ

İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

KARAR TARİHİ: 14/ 02/ 2021

KARAR NO: 1/D

GÜNDEM:

Yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime başlayacak kurum ve okullarda eğitim ve öğretime ara verilmesi

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan hamile personel ile engelli personeller ve kronik hastalığı bulunan personelin izinli sayılması

KARAR:

Yoğun kar yağışı nedeniyle Çanakkale ili genelinde;

Yüz yüze eğitime başlayacak olan özel ve resmi kurumlarda/okullarda (kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüpleri dahil) 15.02.2021 tarihinde 1 (bir) gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesine,

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan hamile personel ile engelli personeller ve kronik hastalığı bulunan personelin 15.02021 tarihinde 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılmasına.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.