adplus-dvertising

Yusufeli’nde yeni ilçedeki konutların anahtarları teslim edilmeye başladı

Artvin’de baraj inşaatı kapsamında sular altında kalacak olan Yusufeli ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde bulunan konutların anahtar teslimleri başladı. Yeni konutunun anahtarını alan Belediye Başkanı Eyüp Aytekin taşınma sürecinin başladığını belirtti.
Takip et
Yusufeli’nde yeni ilçedeki konutların anahtarları teslim edilmeye başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı devam temelden 275 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek kemer barajı olacak Artvin’deki Yusufeli Barajında son hazırlıklar yapılıyor. Su tutma işlemiyle beraber sular altında kalacak olan ilçe merkezinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde çalışmalarda sona gelindi.

Yusufeli’nde yeni ilçedeki konutların anahtarları teslim edilmeye başladı

Tamamlanan konutlar, borçlandırma ve becayiş işlemleriyle hak sahiplerine verilmeye başlandı.
Mevcut ilçenin hemen üst kısmındaki bulunan Yansıtıcılar-Sakut mevkiinde üç ayrı bölgede 2015 senesinde başlayan çalışmalar sonrası bu yaz hak sahiplerinin evlerine taşınması bekleniyor. 2 bin 654 hak sahibiyle Türkiye’nin en büyük iskan projesi olma özelliği taşıyan ilçede, konut ve iş yeri fiyatlarını belli olmasının sonrasında hak sahiplerine ev ve iş yerleri teslim edilmeye başlandı.

Borçlandırma ve becayiş taktiğiyle hak sahiplerine teslim edilen konut ve iş yerleri için yoğun mesai harcanıyor. Borçlandırma işlemleri ön müracaat bürosu Yusufeli ilçe merkezinde Belediye Binasının karşısında Yusufeli Baraj Projeleri Halkla İlişkiler Bürosunda yapılırken, becayiş işlemleri ise Yusufeli Kaymakamlığında yaratılan Becayiş Bürosunda devam ediyor.

Yusufeli’nde yeni ilçedeki konutların anahtarları teslim edilmeye başladı

“Yeni bir hikayeyi bu coğrafyada hep beraber yazacağız”

Yeni yerleşim yerinde bulunan konutun anahtarını teslim alan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Uzun bir süreç süren Yusufeli barajı ve yeni yerleşim yerinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde hemşerilerimizle beraber, bu toprakları hep beraber vatan tutarak yeni evlerimizde evlatlarımız için bir vatan inşa etmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Yusufeli’nde yeni ilçedeki konutların anahtarları teslim edilmeye başladı

“Yusufeli’nin 50-60 senelik bir hikayesinin ufak ufak sonlandırıyoruz” diyen Başkan Aytekin, “Yeni bir hikayeyi bu coğrafyada hep beraber inşallah yapacağız, yaşatacağız. Ben herkes için bu sürecin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün evimi teslim aldım, gittim gördüm, gayet güzel kullanışlı. Hemşerilerimiz şundan emin olsun bu bir süreç, mutlaka çevremizde yaşadığımız ortamlarda bir takım eksikler olacaktır ama bizim elimiz dokunduğu an bu süreç daha güzele evrilecek. Kısa zaman içerisinde hep beraber göreceğiz burası inşallah vatandaşla buluştuğu an vatan olmaya başlayacak. Bir sene belki, iki sene bir takım sıkıntılar çekeceğiz ama iki sene sonra kendi coğrafyasının yıldızı olacak bir ilçeyi hep beraber var etmiş olacağız, taşıma başladı. Anahtar teslimi yapılıyor, vatandaşlar eşyalarını evlere götürüyorlar fazla eşyalarını taşıyorlar. Evlenenler ve kentte yer bulamayan gençlerimiz kiralık evlerini yukarda almaya başladı. Umuyorum bunu 2023’e girince inşallah bitirmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.