adplus-dvertising

Yusuf Abdioğlu: ‘Şampiyonluk kupasını Samsun’a getireceğiz’

Samsunspor’un tecrübeli savunma oyuncusu Yusuf Abdioğlu, sezon sonunda şampiyonluk kupasını Samsun’a getireceklerini öne sürdü.
Takip et
Yusuf Abdioğlu: ‘Şampiyonluk kupasını Samsun’a getireceğiz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’da yeni transferlerden stoper Yusuf Abdioğlu, Kayseri Erciyes kampında açıklamalarda bulundu. Kampın güzel geçtiğini ifade eden Yusuf Abdioğlu, “Samsun’daki kampımıza ben biraz geç katıldım ama Kayseri’deki kampa takımla beraber geldik. Bizim için yorucu ve güzel bir kamp dönemi oluyor. Hocalarımız bizi sezona hazırlayabilmek için bu dönemde yükleniyorlar. Doğal olarak bizim de yorucu günlerimiz oluyor. Bizim de sezonda ayakta kalabilmek için bu kamp dönemine ihtiyacımız var. Geçen yıl Samsunspor’un iyi bir kadrosu vardı.

Ama içeride bazı şeyleri galiba toparlayamadılar. Bunu gelirken bana da söylediler. Biz de bu ligin tecrübeli oyuncuları olarak bunu çok iyi biliyoruz ve buradaki beraberliği çok iyi sağlamanız gerekiyor. Birliktelik sağlanmadıkça sezon içerisindeki çatlak sesler oluyor. Bu çatlak sesler belki ilkten gözükmüyor ama mağlubiyetten sonra gün yüzüne çıkıyor ve takıma çok büyük zararlar veriyor. Bu yıl hep birlikte arkadaşlarla buna dikkat ediyoruz. Ayrı ayrı takılmıyoruz. Beraber eğlenmeye ve gülmeye çalışıyoruz. Takım bütünlüğü bizim için çok mühim” şeklinde konuştu.

Yusuf Abdioğlu: ‘Şampiyonluk kupasını Samsun’a getireceğiz’

“Şampiyonluk kupasını Samsun’a getireceğiz”

Hedefinin Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarmak olduğunu ifade eden Yusuf Abdioğlu, “Benim bireysel hedefim ikinci planda. Öncelik takımın şampiyonluğu. Bu kente gelmek benim adıma hem büyük bir sorumluluk hem de büyük bir zorluk. Çünkü kolay olmayacağını biliyorum. Bu kentte yaşadığım, sevdiğim insanlar var. Onların da benden beklentisi var. Ondan dolayı benim iki kat yüküm var. İnşallah bu sezon sonunda bu yükü güzellikle taçlandırıp şampiyonluk kupamızı şehrimize getireceğiz. Buna inanıyoruz. Bunun için emek vereceğiz. Bizim için güzel bir sene olacağını düşünüyorum. Birliktelikten güç doğacak. Şuan için kulüp içerisinde personeller ve yöneticiler bu bütünlüğü temin etmek için mühim bir özveri veriyor. İnşallah hocalarımız ile beraber bunların tamamını aşacağız. Bu yıl bizim için aile ortamında güzel bir sene geçecek. Samsunspor Süper Lig’deyken beni değerlendirdiler. O zaman sakatlanmıştım ve ameliyat olmuştum.

O zamanlar ben çok iyi pozisyonda değildim ama biraz daha sabredilebilinirdi. Sabredilmedi ve bende kendim ayrıldım. Süre alamadığım için ayrılmak mecburiyetinde kaldım. Tabi ki de gönül kırgınlığım yok. O zaman çok zoruma gitmişti ama şuanda daha mühim yerdeyim. Şimdi kentin en büyük markasındayım, Atatürklü armadayım. Samsunspor benim için çocukluk hayaliydi ve gerçek oldu. Futbol sayesinde çoğu hayalimi de gerçekleştirdim. En yüksek hayalim Süper Lig’de oynamaktı ve onu da gerçekleştirdim. Şuan Samsunspor’a geldim ve bir hayalimi daha gerçekleştirdim. Şuandaki hedefim Samsunspor formasını terletip, hakkını verip Süper Lig’e çıkartmak ve inşallah da Süper Lig’de burada devam etmek” diyerek konuştu.

Taraftara da seslenen Yusuf Abdioğlu, “Çoğu tribünü tanıyorum. Eski stadyum şehir içinde olduğu için yolda birbirilerimizi çağırarak stada giderdik. 20 kişiyle başlardık stada kadar 100 kişi olurduk. Ben o dakikaları unutmuyorum. Taraftarın galibiyeti istediğini, evine mutlu dönmeyi en iyi ben biliyorum. Bizim için onları mutlu etmek çok mühim. Ama onların da biraz sabırlı olmaları gerekiyor. Takımımız yeni kuruluyor. Yeni kurulan takımlarda her zaman seri galibiyetler olmayabilir. Ara Sıra performans düşüklüğü olabilir. Kaliteli bir kadro kurulduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun, biz kendi bütünlüğümüzü kaybetmediğimizde başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.

Yusuf Abdioğlu: ‘Şampiyonluk kupasını Samsun’a getireceğiz’

Çünkü bizler sahada kötü olduğumuzda taraftarımız bize maçı kazandırabilir. Ya da taraftarımız az olduğunda bizler sahada oldukça fazla mücadele edip biz 3 puanı alabiliriz. Bu bütünlüğü de sağlamamız gerekiyor. O yüzden sabırlı olmalarını istiyorum. Samsunspor’un büyüklüğünü biliyoruz bunu da inşallah Süper Lig’e çıktığımızda bütün Türkiye’de görecek. Karadeniz insanı biraz sabırsızdır. Siz çok iyi oynadığınızda kazanacaksınız diyerek bir şey yok. Kötü oynadığınızda da kaybedeceksiniz diyerek bir şey yok. Ama gol dakika 90’da da gelse 3 puan kazanıyorsunuz, 1’inci dakikada da attığınız zaman 3 puan kazanıyorsunuz. Taraftarımız bize inanmalı. Öncelikle bunu biz kendimiz sağlayacağız. Sahada o ruhu göstereceğiz. O ruhu gösterdikten sonra da hep beraber başarılı olacağız. İnşallah Süper Lig’e çıkacağız. Cumhuriyet’in 100. senesinde da şampiyonluk en çok bize yakışacak” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.