Yüsra Geyik Kimdir?

Son günlerde Yüsra Geyik’in eğitimi, nereli olduğu, hangi dizilerde yer aldığı soruları merak konusu. Yüsra Geyik biyografisi ve merak edilen soruların cevapları haberimizde…

Doğum tarihi: 21 Haziran 1990

Doğum Yeri: Samsun

Boy: 1,65 m

Kilosu :45

Burcu: İkizler

Eğitim: İstanbu Ataköy 60. Yıl İlköğretim- Sanat Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü

Yüsra Geyik Kimdir?

‘Arka Sokaklar’ dizisinde ‘Hüsnü Çoban’ın kızı ‘Zeliş’ olarak tanınan Yüsra Geyik, Ozan Güven’le yaşadığı iddia edilen aşk sonrası merak edilen isimlerden oldu.

İlk Tiyatro oyununu Horozum’u kendisi yazmış ve oynamıştır. Daha sonra sahneden hoşlanmış ve Bakırköy Sanatçılar Derneği tiyatro çalışmalarına katılmıştır.2006 yılından bu yana Arka Sokaklar dizisinin kadrosunda yer almaktadır ve Zeliş karakterini canlandırmaktadır.

BASAD” (Bakırköy Sanatçılar Derneği) tiyatro çalışmalarına katıldı. 2 sene boyunca devam ettiği çalışmayı dersleri yüzünden bırakmak zorunda kaldı. 8. sınıftan mezun olduğu dönem, kuzeninin ve ailesinin ısrarıyla tümay özokur ajansa kayıt oldu. Çok geçmeden bir kısa film teklifi aldı. Adı “kin ve gül” olan bu filmde Ali Sürmeli ile oynadı fakat film yayınlanmadı . Daha sonra anlatsam roman olur”  adında tek bölümlük bir dizide oynadı “. 13 yaşında kameralarla tanışan Yüsra Geyik ilk olarak Hayat Bilgisi dizisinde rol aldı. Daha sonra yumurcak tv’ye başladı.  30 bölüm süren bu dizide sunuculuk yaptı, skeçlerde oynadı vb. rollerde görev aldı. Daha sonra aynı yapım yumurcaklar kampını çekti fakat tutmayınca bitmek zorunda kaldı. “nehir” diye bir diziye başladı ama bu dizide çok tutmadı ve 5 bölümden sonra bitti. Hemen “yabancı damat” adlı diziye başladı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde Zeliha karakteri ile ekran severlerin büyük beğenisini toplamayı başaran oyuncu Yüsra Geyik şu sıralar Ozan Güven ile yaşadığı aşkla gündemde….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı