adplus-dvertising

Yurt dışından gelen otomobil yüklü tırlar, gümrükte işleme alınmadan bir aydır bekletiliyor

Yurt dışından gelen ve araba yüklü olan tırlar, Muratbey Gümrük Müdürlüğüne bağlı bir antrepoda bir aydır bekletiliyor. İşlemleri yapılmayan tır sürücüleri bir aydır yüklerini indirmek için onay bekliyor.
Takip et
Yurt dışından gelen otomobil yüklü tırlar, gümrükte işleme alınmadan bir aydır bekletiliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yurt dışından Türkiye’ye araba taşıyan 8 tır, Yeşilköy Gümrük Müdürlüğü tarafından burada yer yok denerek Muratbey Gümrük Müdürlüğüne sevk edildi. Fakat Muratbey Gümrük Müdürlüğüne bağlı bir antrepoya gelen tırlar, bir aydır yüklerini indirmek için onay bekliyor. Yüklerini indiremeyen tır sürücüleri, bir aydır tırlarının içerisinde yaşıyor. Muratbey Gümrük Müdürlüğü tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığını öne süren sürücüler, araçların içerisinde yaşadıklarını, duş dahi alamayarak mağdur edildiklerini ifade ederek yetkililerden yardım talep etti.

Yurt dışından gelen otomobil yüklü tırlar, gümrükte işleme alınmadan bir aydır bekletiliyor

“Bizi burada mağdur ediyorlar, ne yapacağız hiçbir şey bilmiyoruz”

Mağdur olan tır sürücülerinden Ahmet Kara, “Ben bir hafta önce buraya geldim. Bir ay önce gelen tırlar yüklerinin indirilmemesinden dolayı yatıyor. Benden önce başka sürücü vardı bir hafta önce ben onu değiştirdim, bir haftadır ben de burada kalıyorum. Yükümüzün neden boşaltılmadığını bilmiyoruz. Burada gerçekten mağdur oluyoruz, aldığımız parayı da burada yiyoruz, ne duş ala biliyoruz ne de başka bir şey yapabiliyoruz. Kimse de bir bilgi vermiyor, yükümüzü ne zaman indireceğiz ne yapacağız hiçbir şey bilmiyoruz. Gerçekten mağdur ediyorlar bizi burada. Tırların içerisinde özel araçlar var. Daha önce bu şekilde bir mağduriyet yaşamamıştık, daha önce gittiğimiz yerlerde bilgilendirme yapılıyordu ama burada problem ne olduğunu bile bilmiyoruz. Yetkililerden ricamız bu konuyla ilgilenilmesini ve yükümüzün biran önce indirilip bizi bu sıkıntılardan kurtarmalarını istiyoruz” diyerek konuştu.

Yurt dışından gelen otomobil yüklü tırlar, gümrükte işleme alınmadan bir aydır bekletiliyor

“Bir aydır hiçbir açıklama yapılmadı hiçbir bilgi veren yok bekliyoruz”

Başka bir tır şoförü olan Ali Kemancı ise “Bir aydır burada bekliyoruz, mağdur vaziyetteyiz, burada ne banyo yapabileceğimiz bir yer var ne yemek yiyebileceğimiz bir lokanta var. Burada perişan olduk. Tırların içerisinde lüks araçlar var, bir aydır hiçbir açıklama yapılmadı. Hiçbir bilgi veren yok bekliyoruz. İlk Yeşilköy Gümrük Müdürlüğüne geldik bir hafta orada bekledik ama orda yükümüz indirilmedi. Oradan başka antrepolara yönlendirdi. Bizleri iki haftadır da burada bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.