adplus-dvertising

Yurin: ‘Babamı çok özledim ilk defa babalar gününde ayrı kaldık”

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği askeri harekat sebebiyle ülkelerinden ayrılıp, Aydın’ın Kuşadası ilçesine sığınan savaş mağduru çocuklar, babalar gününü ülkelerinden ve evlerinden ayrı geçirmenin üzüntüsünü yaşıyor. Annesi ve kız kardeşiyle Mart ayından bu yana Kuşadası’nda kalan Roman Yurin, ‘Babamı çok özledim. İlk kez babalar gününde ayrı kaldık” şeklinde konuştu.
Takip et
Yurin: ‘Babamı çok özledim ilk defa babalar gününde ayrı kaldık”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş ortalama 4 ayı geride bıraktı. Ülkelerindeki savaştan kaçan Ukraynalı kadın ve çocuklar bir tur şirketinin aracılığıyla geçtiğimiz Mart ayında Moldova üstünden Kuşadası’na geldi. Eşlerini ve babalarını geride bırakmak mecburiyetinde kalan Ukraynalı kadın ve çocuklar, babalar gününde ülkelerinden ve evlerinden uzakta olmanın acısını yaşıyor.

Yurin: ‘Babamı çok özledim ilk defa babalar gününde ayrı kaldık”

Savaşın biteceği günü umutla bekleyen Ukraynalı çocuklar, babalarına olan özlemlerini ve sevgilerini fırsat buldukça telefonla arayıp konuşarak gideriyor. Kuşadası’nda annesi Marina Yurina ve kız kardeşi Liza ile beraber kalan Roman, babası için akordiyon çaldı. Liza ise telefonla video kaydedip babasına ‘Seni çok seviyorum. Umarım savaş biter ve en yakın zamanda seninle kavuşuruz” mesajı gönderdi.

Yurin: ‘Babamı çok özledim ilk defa babalar gününde ayrı kaldık”

‘Babamı çok özledim”

Kuşadası’nda huzur ve güven içerisinde kaldıklarını söyleyen Roman Yurina, “Savaştan önce normal bir yaşamımız vardı. Kiev’de arkadaşlarımla okula gider, eğlenceli vakit geçirirdik. Şuanda o günler çok uzakta kaldı. Ben konservatuvar öğrencisiyim. İlk kez babamdan ayrıyım. Rusya ile Ukrayna arasında olan savaşın bir an önce bitmesini diliyorum. Babamı ve ülkemi çok özledim” şeklinde konuştu.

Yurin: ‘Babamı çok özledim ilk defa babalar gününde ayrı kaldık”

“Savaş artık bitsin”

Babasına cep telefonu ile çektiği videoyu yollayan 6 yaşındaki Liza ise, “Baba şuanda senin yanında olmak isterdim. Biz burada iyiyiz. Seni çok seviyorum. Savaş artık bitsin. En yakın zamanda seninle kavuşmayı diliyorum” diyerek konuştu.

Eşi Andriy Yurina’nın Ukrayna Merkez Bankası’nda güvenlik görevlisi olduğunu ifade eden Marina Yurina da, “Çocuklarımla her akşam babamızı düşünüyoruz. Eşim için her gün dua ediyorum. Artık savaşın sona ermesini ve ülkemize geri dönmeyi istiyoruz. Çocuklarımın babasız büyümesini istemiyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.