Yunanistan’nın kelepçeleyerek denize attığı 3 göçmen ölü bulundu!

Yunanistan’ın ellerini plastik kelepçelerle bağlayıp, can salı ve botu olmaksızın doğrudan denize attığı düzensiz göçmenlerin yardımına Türk Sahil Güvenliği yetişti. 3 göçmen kurtarılırken 3’ünün de cansız bedenine ulaşıldı.
Takip et
Yunanistan’nın kelepçeleyerek denize attığı 3 göçmen ölü bulundu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’in Çeşme ilçesi Kara Abdullah Burnu açıklarında bir grup sığınmacının denizde olduğu ihbarı üstüne bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri sevk edildi.

Sığınmacılardan 3’ünün yaşamını yitirdiği tespit edildi, ekipler tarafından 3 kişi kurtarıldı.Şiddetli rüzgar ve sağanağın etkili olduğu bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, kayıp olduğu söylenen 1 kişi için arama çalışmalarına hava ve denizden devam ediyor.

Cenazeler, otopsi için Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesine götürüldü.

ELLERİ KELEPÇEYLE BAĞLANMIŞ

İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada, Boğaz Adası mevkisinde Yunanistan sahil güvenlik ekipleri tarafından denize atılarak geri itilen 7 kişi için arama kurtarma çalışması yürütüldüğü söylendi.

Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığınca Boğaz Adası’nda belirlenen 2 sığınmacı ile denizdeki 2 kişinin kurtarıldığı bildirilen açıklamada, 2 sığınmacının cesedine ulaşıldığı kaydedildi.

Denizden kurtarılan sığınmacılardan birinin kaldırıldığı hastanede öldüğü ifade edilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı: “Alınan ilk ifadeler doğrultusunda, Yunanistan unsurlarınca elleri plastik kelepçelerle bağlanıp darp edilerek eşyalarına el konan sığınmacıların, herhangi bir can salı ve botu olmaksızın doğrudan denize atıldıkları öğrenilmiştir.”

Açıklamada, kaybolan 1 sığınmacıyı arama faaliyetlerinin 4 sahil güvenlik botu, 1 dalış timi ve 1 helikopterle devam ettiği söylendi.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

Bakan Soylu’nun sosyal medaya’dan yaptığı açıklama şöyle:

Yunanistan sahil güvenlik birimleri bu gece 7 göçmeni darp edip eşyalarını alıp ellerini plastik kelepçelere bağlayıp can yeleği ve bot olmadan denize, ölüme attı

Sahil Güvenliğimiz 02.55’te 2 göçmeni canlı kurtardı, bir cansız bedene ulaştı. Kayıp olanları aramaya devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.