adplus-dvertising

Yunanistan’da rahipten papaya “sen bir kafirsin” tepkisi!

Yunanistan'ın başkenti Atina'yı ziyarete giden Papa Francis’e şok bir tepki geldi. Ortodoks rahip, Papa'ya tepkisini "sen bir kafirsin" diyerek gösterdi.
Takip et
Yunanistan’da rahipten papaya “sen bir kafirsin” tepkisi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, 3 günlük Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ziyaretinin sonrasında Yunanistan’ın başkenti Atina’ya geldi.

“PAPA SEN BİR KAFİRSİN”

Yunanistan temasları kapsamında başkentteki Ortodoks Başpiskoposluğuna ziyaret eden Papa’ya Ortodoks rahip tepki gösterdi. Rahip, Papa’ya Başpiskoposluğa giriş yaptığı esnada bağırarak, “Papa, sen bir kafirsin” şeklinde konuştu.

YAKA PAÇA GÖZALTINA ALINDI

Rahip sonrasında polis tarafından yaka paça gözaltına alınırken, görgü tanıkları yaşlı rahibin Papa’nın duyabileceği kadar yüksek sesle Yunanca olarak bağırdığını ifade etti. Rahibin gözaltına alındığı esnada yere düştüğü görüldü.

PAPA, ROMA KATOLİK KİLİSESİ ISMINE AF DİLEDİ

Papa Başpiskoposlukta 2016’da Yunanistan’a ilk seyahatinde tanıştığı Başpiskopos II. Beatitude Ieronymos’a hitaben yaptığı konuşmada, parçalanmaya yol açan tarihi yanlışlarda payı olan Roma Katolik Kilisesi ismine af diledi. Papa konuşmasının devamında, Ieronymos ile trajik bir biçimde daha sonraki zamanlarda ayrı düştüklerini ifade ederek, “Dünyevi kaygılar bizi zehirledi, şüphe otları mesafemizi artırdı” şeklinde konuştu.

Papa, “Birçok Katolik’in yaptığı hatalar için Tanrı’dan ve kardeşlerimizden tekrardan af dileme ihtiyacı hissediyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.