adplus-dvertising

Yunanistan’da meclis karıştı! “Amerikalıların hizmetkarısınız”

Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis’ın Meclis’teki konuşmaları ülkede gündemine oturdu. Pafilis, Meclis’teki vekillere seslenerek, “Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz” şeklinde konuştu.
Takip et
Yunanistan’da meclis karıştı! “Amerikalıların hizmetkarısınız”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis, Meclis’tekilerin kas katı kesilmesine neden olan ifadeler kullandı. Pafilis, Yunan siyasetçileri, “Amerika’nın hizmetkarı” olmakla suçladı. Öte Yandan bölgedeki en saldırgan ülkenin de Yunanistan olduğunu belirtti.

“YUNANİSTAN’IN BARIŞÇIL OLDUĞUNU SÖYLEMEYE CESARETİNİZ VAR MI?”

Pafilis, konuşmasında, “Bölgede Yunanistan’ın en saldırgan ülke olduğunu iddia ediyorum” şeklinde konuştu. Pafilis Yunan milletvekillerine seslendi ve “Yunanistan’ın barışçıl olduğunu söylemeye cesaretiniz var mı? Merak ediyorum” dedi.

Yunanistan’ın bütün “savaşlara” Yeni Demokrasi, PASOK ve SİRİZA hükümetlerinin kararlarıyla katıldığını söyleyerek, “Hangi barışçıl politikadan bahsediyorsunuz?” değerlendirmesini yaptı.

“AMERİKALILARIN HİZMETKARISINIZ”

Pafilis, Atina’yı siyasi olarak NATO’ya bağımlı olmakla suçladı. Yunanistan’ın Suudi Arabistan’a Patriot bataryası göndermesini de eleştirdi ve “Suudi Arabistan’da Patriotların işi ne?” şeklinde konuştu. Açıklamalarına devam eden Pafilis, “Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz” eleştirisinde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.