Yunanistan’da Doğal Afet: Ölü ve Yaralılar Var!

Komşuda çıkan yoğun fırtına birçok yabancının ölmesine ve yaralanmasına sebep oldu.

Selanik yakınlarındaki Halkidiki bölgesinde başlayan şiddetli rüzgar, yağmur ve dolu fırtınası bölgede tatil yapan turistlere vurdu. Karavanları bile havaya uçuran fırtınada 2 Çek, 2 Romanya Vatandaşı ve 2 Rus yaşamını yitirdi. Kırmızı alarm verilen şehre yüzden fazla arama kurtarma personeli yönlendirildi. Çıkan fırtınada otuzdan fazla insanın yaralandığı belirtildi.


Yunanistan Sivil Arama Kurtarma Örgütü Şefi Charalambos Steriadis yaptığı açıklamada, “Benzerini daha önce görmediğimiz türden bir fırtına yaşandı” dedi. Fırtına, şehri 2 gündür devam eden 37 derecelik sıcak havanın ardından vurdu. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde ağaçların ve arabaların devrildiği, birçok binanın da hasar gördüğü gözlemlendi.

ANİDEN VE SARSICI OLDU

Yaralıların çoğunun kaldırıldığı Nea Moudania Tıp Merkezi Direktörü Athansios Kaltsas konuyla ilgili, “25 yıllık kariyerimde ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Çok ani ve sarsıcı oldu. Bir Yunanistan televizyon kanalına konuşan tanık, fırtınanın sadece 20 dakika kadar sürdüğünü söyledi. Yetkililerden gelen açıklamalarda ise, Nea Plagia’da bir restoranın çatısının çökmesi sonucu Romanya vatandaşı bir kadın ve çocuğu öldü. Bunun yanında, bir ağacın devrilmesi sonucunda Rus bir adam ve oğlu hayatını kaybetti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı