adplus-dvertising

Yunanistan’a savaşta destek sözü veren Fransa gemilerini Ege’ye yolluyor!

Türkiye'yi tahrik etmek için elinden geleni yapan Yunanistan'dan yeni hamle geldi. Savaş desteği aldığı Fransa ile Ege'de ortak tatbikat kararı alan Yunanistan tatbikata bütün savaş gemilerini kullanmayı hedefliyor.
Takip et
Yunanistan’a savaşta destek sözü veren Fransa gemilerini Ege’ye yolluyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son günlerde tahriklerini iyice artıran Yunanistan, Fransa ile ortak tatbikata başladı. Ege Denizi’nde 1 Ekim’e kadar sürecek tatbikatta Yunanistan’ın, donanmaya ait tüm savaş gemileri ile katılması dikkat çekerken, Atina yönetiminin ABD ve Fransa ile imzalanan savunma anlaşmalarına sırtını dayayarak hareket ettiği söyleniyor.

FRANSA’NIN DERDİ SİLAH

Fransa’nın Türkiye’nin Libya’da askeri, siyasi varlık yaratmaya başlamasından itibaren Ankara’yı ciddi bir tehdit olarak algılamaya başlamasıyla Atina yönetiminin yanında yer aldığı söyleniyor. Fransa’nın öte yandan Avustralya ile yaptığı denizaltı modernizasyonu projesinin ABD’nin çalımı ile suya düşmesinin sonrasında buradaki kaybını Yunanistan’a silah satarak telafi etmeye çalıştığı kaydediliyor.

ABD’nin ise Yunanistan’daki konuşlanmasını Rusya’ya karşı yaptığı fakat Yunanistan’ın bunu Türkiye’ye karşı kullandığına dikkat çekiliyor.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, bir kaç gün önce Türkiye’ye yönelik olarak “Karşılarında yalnızca Yunanistan değil, Avrupa’nın yanı sıra NATO müttefiklerimiz de var” demişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise “Yunanistan’a hatırlatmak isteriz, kendinize gelin. Amerika’dan, Avrupa’dan sizlere gelen destekler sanıyor musunuz sizi kurtarır? Kurtarmaz. Yalnızca patinaj yaparsınız başka bir işe yaramaz” uyarısında bulunmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.