Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ’cüler arasında Tuğgeneral Nuri Cankıymaz’da var!

Yunanistan’a kaçma hazırlığındayken Edirne’de güvenlik kuvvetlerince yakalanan 5 FETÖ’cüden birinin eski Milli Savunma Bakanlığı Personel Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz olduğu gün yüzüne çıktı. Cankıymaz, FETÖ itirafçısı olan eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı emekli Tuğgeneral Serdar Atasoy ile aynı soruşturmada yer alıyordu.
Takip et
Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ’cüler arasında Tuğgeneral Nuri Cankıymaz’da var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ ile bağlantısı belirlenen eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı emekli Tuğgeneral Serdar Atasoy, eski Milli Savunma Bakanlığı Personel Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz, emekli Tuğgeneral Celalettin Çoban ile FETÖ’nün mahrem sorumlusu Yaşar Özdemir ile ilgili 27 Ocak’ta gözaltı kararı vermişti.

Eş zamanlı operasyonda Atasoy, Çoban ve Özdemir gözaltına alınmış, Özdemir’in tutuklanmasına karar verilirken öbür 2 şüpheli, adli kontrol koşuluyla serbest bırakılmıştı. Firari vaziyetteki Cankıymaz ile ilgili ise yakalama kararı çıkartılmıştı.

Dün Yunanistan’da kaçma hazırlığındayken Edirne’de güvenlik kuvvetlerince yakalanan 5 FETÖ’cüden birinin firari Cankıymaz olduğu tespit edildi. Şüpheli Cankıymaz, Edirne’deki işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında Ankara’ya sevk edilecek ve soruşturma kapsamında ifadesi alınacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.