Yunanistan, Türkiye’ye uyguladığı uçuş kısıtlaması kaldırıldı!

Yunanistan’da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasının engellenmesi maksadıyla Türkiye ile doğrudan uçuşlara getirilen kısıtlamaların kaldırıldığı bildirildi.
Takip et
Yunanistan, Türkiye’ye uyguladığı uçuş kısıtlaması kaldırıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yapılan açıklamada, bu sabah saat 06.00’da son bulan Türkiye ile uçuş kısıtlamalarının uzatılmaması kararı alındığı söylendi.

Buna göre, Avrupa Birliği (AB) vatandaşları ve Yunanistan’da ikamet izni bulunan Türk vatandaşları Türkiye ile Yunanistan arasında karşılıklı seyahat edebilecek.

Yolcuların ülkeye girişte havaalanında son 72 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi sunmasının mecburi olduğu söylenen açıklamada, gelecek yolcuların 7 gün süreyle karantinada kalacağı söylendi.

Açıklamada, bazı istisnalar dışında öbür ülke vatandaşlarının Yunanistan’a havaalanından giriş yasağının 5 Nisan 2021’e kadar uzatıldığı kaydedildi.

Yunanistan, Kovid-19 sebebiyle getirilen kısıtlamalardan olumsuz etkilenen ekonomiyi tekrardan canlandırmak için bugünden itibaren bazı kısıtlamaları gevşetiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.