Yunanistan – Türkiye Sınırında Kalan DEAŞ’lıya Yiyecek Verildi

Yunanistan ile Türkiye arasındaki tampon bölgede kalan DEAŞ'lı teröriste Türk yetkililer gece yiyecek ve içecek verdi. Terörist geceyi de araçta geçirdi.

Türkiye’nin Suriye’de yaptığı Barış Pınarı Harekatı’nda ele geçirerek dün Edirne Pazarkule Sınır Kapısı’ndan sınır dışı ettiği fakat Yunanistan’ın almadığı DEAŞ’lı Muhammad Darwis B., iki ülke arasındaki tampon bölgede bekleyişine devam ediyor. Geceyi arabada geçiren teröriste yiyecek ve içecek de gönderildi.


PAZARKULE SINIR KAPISINDAN SINIR DIŞI EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de yapılan Barış Pınarı Harekatı esnasında yakalanan DEAŞ’lı Muhammad Darwis B., tutulduğu İstanbul Göç İdaresi’nden dün sınır dışı edilmek amacıyla Edirne’ye sevk edildi.

YUNANİSTAN KABUL ETMEDİ

Ürdün asıllı ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olduğu öne sürülen DEAŞ’lı terörist, Pazarkule Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a sınır dışı edildi. Fakat karşıdaki Kastanies Sınır Kapısı’ndaki Yunanlı yetkililer, teröristi almayarak yaya olarak tekrar yolladı. Türkiye’nin de almadığı Muhammad Darwis B., iki ülke arasındaki tampon bölgede kaldı.

ÜLKEYE GİREMEZ DAMGASI VURULDU

Öne sürülene göre, DEAŞ’lı terörist akşam saatlerinde Yunanistan’a giriş gerçekleştirmek amacıyla ikinci defa Kastanies Sınır Kapısı’na gitti. Yunanlı yetkililer ise bu defa teröristin pasaportuna ‘ülkeye giremez damgası’ vurdu. Sonrasında da tekrar geri yollandı.

GECEYİ ARABADA GEÇİRDİ, YİYECEK VE İÇECEK VERİLDİ

Tampon bölgede bekleyişine devam eden DEAŞ’lı, gece yarısı Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki yetkililer tarafından alındı. Geceyi bir otomobilde geçirmesi sağlanan ve yiyecek ile içecek verilen DEAŞ’lı, sabah saatlerinde tampon bölgeye götürüldü. Muhammad Darwis B.’nin buradaki bekleyişi devam ederken, Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki güvenlik tedbirleri artırıldı. Sınır kapısının önü resmi ve sivil araçlar çekilerek kapatıldı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı