Yunanistan sınırına ABD’den sonra şimdide İngiliz askerleri geliyor!

Yunanistan’ın Türkiye sınırına 30 kilometre mesafede bulunan Dedeağaç Limanı’na ABD askerlerinin sonrasında İngiliz askeri birliklerinin de geleceği ifade edildi. Bölgede, Amerikan ve İngiliz askerlerinin bir araya geleceği ve üst düzey adların ziyarette bulunacağı söylendi.
Takip et
Yunanistan sınırına ABD’den sonra şimdide İngiliz askerleri geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Yunanistan’ın Dedeağaç ilinde yayın yapan haber sitelerinde yer verilen habere göre; ortalama bir ay önce Yunanistan ile ortak tatbikat yapmak için Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklıktaki Dedeğaç Limanı ve bölgesine konuşlanmaya başlayan ABD ordusunun sonrasında bu defa de İngilizlerin bölgeye gelmeye başladığı bilgisi yer aldı.

Yunanistan sınırına ABD’den sonra şimdide İngiliz askerleri geliyor!

KOMUTANLAR DEDEĞAÇ’TA BULUŞACAK

Haberde, ABD’nin Avrupa ve Afrika Güçleri Komutanı General Christopher Cavoli ve İngiliz Ordusu Plan ve Harekat Komutanı Korgeneral Ivon Jones’un (CFA) Dedeağaç’ta bu hafta içerisinde bir araya geleceği ve ortak tatbikatın planlarını gözden geçirecekleri söylendi.

ABD’nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt ve Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos’un da Dedeağaç’ta olması beklendiği söylendi.

Yunanistan sınırına ABD’den sonra şimdide İngiliz askerleri geliyor!

BİNLERCE ASKER VE YÜZLERCE ASKERİ ARAÇ DEDEAĞAÇ LİMANINDA OLACAK

ABD donanmasının mühim kargo gemilerinden Ocean Glory’nin de bugün akşam saatlerinde Dedeağaç Limanı’na demirlenmesinin ve bazı tekerlekli askeri araç ve konteynerleri yükledikten sonra iki gün içerisinde bölgeden ayrılacağı söylendi.

Dedeağaç Limanı’nda bulunan 41 ABD savaş helikopterinin Mayıs ayına kadar bölgede kalmaya devam edeceği, son olarak asıl hareketliğin 28 Mart-20 Nisan tarihleri arasında meydana gelmesi bekleniyor. Tatbikat için binlerce asker ve yüzlerce askeri aracın Dedeağaç Limanı’nda toplanmaya başladığı söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Abc
22 Mart 2021, 18:51 tarihinde yazildi

harola Amerika İngiliz askerleri ne işi varmış dede ağaçta bı dumenmi dönüyor zaten dolarda zırt yokari çıktı işimiz zor dostom zor

  • Cevapla
  • 0