adplus-dvertising

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türk halkına seslendi!

Türkiye ve Yunanistan arasında çıkan krizin ardından Yunanistan Başbakanı Miçotakis sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Türk halkına seslenen Miçotakis'nin çarpıcı ifadeler kullandığı görüldü.
Takip et
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türk halkına seslendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz” açıklaması ardından suların ısındığı Yunanistan ve Türkiye arasında yeni bir gelişme yaşandı. Miçotakis, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda  “Birleşmiş Milletler’den bu mesajla yalnız Türk liderlerine değil, Türk halkına da yönelerek şunu söylemek isterim: Yunanistan, Türkiye’yi tehdit etmiyor. Biz düşman değiliz. Biz komşuyuz ve aramızdaki dostluk ilişkilerine çok önem veririz.” ifadelerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türk halkına seslendi!

“TÜRKİYE, YUNANİSTAN’IN DOSTU OLABİLECEK BİR ÜLKEDİR”

Miçotakis, BM Genel Kurulundaki konuşmasında ise Türkiye’nin önemli bir ülke olduğunun altını çizerek ” Türkiye, kendisi bunu seçerse Avrupa Birliği (AB) ve Yunanistan’ın müttefiki ve dostu olabilecek bir NATO üyesidir. Türkiye, yapıcı bir rol oynama kapasitesine sahiptir.” diye konuştu.

Ukrayna’dan tahıl ihracatına imkan sağlayan anlaşmada Türkiye’nin oynadığı rolü, “dünya gıda güvenliğine önemli bir katkı” olarak nitelendiren Miçotakis, Türkiye’nin buna rağmen Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Kafkaslar’da istikrarı bozan bir tavır sergilediğini ileri sürdü.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ” SÖZLERİNE YANIT

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz.” sözünü hatırlatarak Türkiye’nin Yunanistan’a karşı sert söylemlerde bulunduğunu savundu. Türkiye’nin Ege’ye dair tezlerini “hatalı iddialar” olarak nitelendiren Miçotakis, bu durumun Kardak krizinden bu yana devam ettiğini iddia etti. Miçotakis, Türkiye’nin Yunanistan’a karşı aldığı “casus belli” kararını anımsatarak Türkiye’nin Doğu Ege adalarında da Yunanistan’ın egemenliğini sorguladığını ancak bunun kabul edilemez olduğunu öne sürdü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.