Yükselen Burç Özellikleri

14 Ekim 2021, 17:44 tarihinde eklendi
Ana sistemde güneş burcu ve yükselen burcu olarak ikiye ayrılan astrolojide her burç aslında bir evi temsil eder. Yükselen burcu, bireylerin doğduğu anda ufuktan gökyüzüne yükselen burç olarak bilinir ve her bireyin doğduğu saate ve dakikaya göre hesaplanır.
Takip et
Yükselen Burç Özellikleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yükselen burç, sosyal hayattaki maskemiz görevindedir ve bizim gerçek karakterimizi biraz olsun örter. Karşı taraf ile samimi olana kadar verdiğimiz tüm otomatik tepkilerin ana kaynağıdır. Kişilerin genel tavırlarından dış görünüşlerine, zihin kapasiteleri ve yapılarından sağlığına kadar her şeyi etkiler. Hatta bu saydıklarımızın arasına şansı eklersek daha net ifade etmiş oluruz. Kişilerin şanslı olup olmadıklarını ya da hayat çizgilerinde ne zaman yolların açılacağını belirleyen de yükselen burçtur. Bu nedenle aslında Güneş burcu kadar önemlidir diyebiliriz.

Astroloji ile ilgilenen her bireyin yükselen burca bir ilgisi vardır. Yükseleninizi ve sizi etkileyen karakter yapısını öğrenebilmek için doğum gününüzü ve saatinizi bilmeniz yeterli olacaktır. Bunun için yükselen burç hesaplama sitelerinden birisini kullanabilirsiniz.

Peki, yükselen burç özellikleri nedir?

Yükselen Burcunuza Göre Nasıl Bir Karakter Özelliğine Sahipsiniz?

Koç Yükselen Burcu: Savaşmak, mücadele etmek, azim, çalışmak ve daha nice hırs dolu kavramlar! Hepsi tam olarak yükseleni koç burcu olan bireyleri ifade eder. Her zaman en önde olmak ve kendilerini kanıtlamak arzusu içindedirler. Ani öfke patlamalarına yenik düşecek kadar da zayıflıkları vardır ama yine de inatlarından bir adım geride durmazlar. Aceleci tavırları risk alma eğilimine yöneltir. Herhangi bir olayın içinde hareket varsa, orada koç burcu vardır. Ruhları dinamik ve enerjik bedenleri ise tam olarak atılgandır. Onlar bu dünyanın çevik bireyleridir.

Boğa Yükselen Burcu: Sağlam yapılı ve dayanıklı bedene sahiptir. Her adımı düşünerek hareket ettikleri için başlarını belaya sokma olanakları oldukça düşüktür. Enerji noktasına gelirsek oldukça evcimen yapıdadırlar. Aslında bu mayhoş oldukları anlamına gelmez tam aksine kendilerini dışarıda özgür hissedemedikleri anlamına gelir. Rutin yaşamı severler ve hemen adapte olurlar. Parayı oldukça seven boğa burçları aynı zamanda para kazanmak için de ciddi emek harcarlar. Zihin – beden dengesini iyi kuran bu burçların konfor alanları oldukça güçlüdür ve kolay kolay da kimseyi o alana dahil etmezler.

İkizler Yükselen Burcu: Nasıl bir kulak vardır bu ikizler burcunda bilinmez ama ortamdaki her şeyden ilk onların haberi olur. Bunun gelişimi de tamamen merak duygularından kaynaklanır. Öğrenmenin ve bilginin gücüne fazlasıyla inanırlar. Bu nedenle keşif özellikleri gelişmiştir. Jest ve mimiklerini iyi kullanan ikizler burcundan ilk bakışta etkilenmemek mümkün değildir. Herhangi bir ortama girdiklerinde enerjileri, neşeleri ve konuşma tarzları ile tüm gözleri üstlerine çeker. Ego konusuna hiç girmeyelim. Sizce yok gibi mi duruyor?

Yengeç Yükselen Burcu: Yükselen burcu yengeç olan bireyler için tabii ki ilk kullanacağımız kelimeler; hassas ve kırılgan yapı olacaktır. Elbette bu güçsüzlükle bağdaştırılmamalı. Empati duygusu ve insani özellikleri gelişmiş olması onları dış dünyaya karşı yumuşak davranışlar sergilemeye iter. Başkaları mutlu olduğunda ya da güzel bir şey başardığında onlar gibi yengeç burçları da sevinir. Muhteşem keyiflidirler. Onlarla muhabbet ettikten sonra çevrenizde en yakın insan haline gelirler.

Aslan Yükselen Burcu: Yükseleni aslan burcu olan kişilerin karakter yapısı oldukça çatışmalı diyebiliriz. Bir yandan yumuşacık sıcak ve samimi duyguları varken bir yandan da egolarının olması oldukça iç savaş yaratan bir durumdur. Yüksek enerjileri sayesinde ortamda hemen fark edilirler fakat bazı iticilikleri yüzünde o yanan kıvılcım bir anda söner. Bu kadar dikkat çekmek için çabalamasalar zaten kendi ışıkları sayesinde bir şeyler olacak. Ama gel de anlat yükselen aslan burçlarına ?

Başak Yükselen Burcu: Yardımlaşmak denilince bütün yükü onlar kaldırır. Kim mi? Tabii ki yükseleni başak burcu olan kişiler. Hayatta her ana karşı oldukça dikkatlidirler. Her durumu segmente edip ona göre davranırlar. İyi ve kötü ayrımı yaparak analiz ederler. Birçok bireyin kaçırdığı detay yükseleni başak burcu olan kişiler için oldukça kolay bulunan bir parçadır. Bu nedenle başak burçları ele avuca sığmayan analitik yapıları sayesinde oldukça başarılıdırlar.

Terazi Yükselen Burcu: Uyum ve zarifin birleştiği noktadan yükseleni terazi burcu olan kişiler çıkar. Naiflik ve ince düşünce yapıları sayesinde her girdikleri ortamda mutlaka dikkati üstlerine çekerler. Oldukça politik yapıları vardır. Bu hayatta etliğe sütlüğe bulaşmadan kendi yağlarında kavrulup giderler. Ne kadar sinirlenirlerse sinirlensinler insan içinde asla belli etmez ama eve geldiklerinde ortalığı kasıp kavuracak kadar güce sahip hissederler. Bu nedenle terazi burcunun dengesi şaştığında ondan korkun. İnce eleyip sık dokurlar ama her zaman emin adımlarla hayatlarını devam ettirirler.

Akrep Yükselen Burcu: Ketum insan arıyorsanız mutlaka gözünüzü yükseleni akrep burcu olan kişilere çevirin. Onlarla samimi olana kadar hiçbir bilgiye ulaşamazsınız. Yargılayıcı gözleri ve iğneleyici sözleri vardır. Bu nedenle özellikle ilk tanışmanızda bir şey söylerken mutlaka dikkat etmelisiniz. Yay Yükselen Burcu: Hoşgörü ve anlayış denildiğinde ilk akla onlar gelir. Ama bir sorun, acaba neden gelir? Yükseleni yay olan bireylerin bu hayatta en önem verdikleri olay; özel alan saygısıdır. Bu alanı korumak ve kimseyi dahil etmek istemezler. Bu nedenle yay burçları da kimsenin özel alanına girmeyerek anlayışlı davranırlar. Aslında burada kazan – kazan ilişkisi mevcuttur. Yay burcunun en sevdiği durum; iki tarafın da kazanma durumudur. Bu nedenle her şeyi mantık çerçevesine oturtarak yaparlar. Arkadaşları ile eğlenmeyi sever fakat yeni bir ortama girmek onlar için gerginlik demektir. Uzun yolculuklardan hoşlanır ve dünyayı gezme hayalleri vardır.

Oğlak Yükselen Burcu: Bu dünyayı yakarsa yükseleni oğlak burçları yakar! Her zaman iz bırakmak için yaşarlar. Çalışmak ve başarmak onlar için hayatın temel yapısıdır. Sorumluluk ve sır saklamak onlardan sorumludur. Oğlak burcuna bir iş verin ve arkanıza bakmayın. Çünkü onlar ne yapar ne eder mutlaka bir yolunu bulur ve o işi halleder. Her zaman dışarıdan çok ukala görünürler fakat onları tanıyanlar bağımlısı olurlar. Sıcakkanlı ve neşeli sohbetiyle herkesi etkiler ve ilk enerjiyi tutturur. Biri oğlak burcuna aşık olacaksa kesinlikle onun enerjisine ve saygısına aşık olur.

Kova Yükselen Burcu: Her zaman kültürlü tavırları ile ortamda öncü olmak isterler fakat bunu asla dışarı vurmazlar. Biraz sinsilik var mıdır diye sorarsanız kesinlikle evet deriz. Birçok şeyi hiç kimsenin haberi olmadan sessizce yaparlar. Özgürlüklerine düşkündürler ve bu durum bağlanmama problemi oluşturur. Kendi özel alanlarına müdahale edecek olan bireyleri hayatlarında barındırmazlar. Zodyak’ın en iddialı yükselen burcudur diyebiliriz.

Balık Yükselen Burcu: Fazlasıyla kararsız ve hassas bir yükselen burcudur. Onlarla iletişim kurmak için kelimeleri cımbızla seçmeni gerekebilir. Yükseleni balık olan burçların kendilerine özgü bir özel alanı yoktur bu nedenle başka bireylerin özel alanlarına kayma eğilimi gösterebilirler. Bazı burçlar bu durumdan çok rahatsızlık duyabilir bu nedenle balık kişisinin bir başkasıyla anlaşması oldukça zordur diyebiliriz. Yine de altın gibi kalpleri vardır ve yardımlaşmaya müsaittirler. Onlardan bir şey istediğinizde size daha fazlasını vermek için ellerinden geleni yaparlar.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.