YTÜ Davutpaşa kampüsünde katliam! 2 kere ezdi ve kaçtı

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde 4 Mayıs 2019 tarihinde tam anlamıyla bir katliam yapıldı. 41AT hat numarasına sahip İETT sürücüsü, kampüs içerisindeki 5 aylık bir köpeğin üzerinden 2 kere geçip kaçtı. YTÜ Hayvan Hakları Kulübü, otobüs içerisindeki öğrencileri duruma tepki göstermedikleri için kınadıklarını açıkladı. Otobüs sürücüsü hakkında yasal işlem başlatıldı.


YTÜ Davutpaşa kampüsünde katliam! 2 kere ezdi ve kaçtı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde dün bir katliam yaşandı. YTÜ Davutpaşa Kışlası kampüsünde yaşanan olayda bir köpeğin canı hiçe sayıldı. Olay yerinde hayatını kaybeden köpeğe ilk olarak bazı öğrenciler tepki gösterdi ve sonrasında ise olaya Hayvan Hakları Kulübü dahil edildi. 4 Mayıs 2019 tarihinde kampüs içerisinden hareket eden 34 SE 484 plakalı otobüs sürücüsü kampüs içerisindeki bir köpeğe çarptı. Köpeğin üstünden geçen 41AT hattının sürücüsü, geri gelerek köpeğin üstünden bir kez daha geçti ve sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

KÖPEK DAHA 5 AYLIKTI

YTÜ Hayvan Hakları Kulübünün açıklamasına göre ezilen köpek kampüste doğan ve büyüyen 5 aylık köpeklerden sadece bir tanesiydi. Kulüp yetkilileri İETT aracının önce tekerleği ile köpeği ezdiğini, sonra geri gelerek yine ezdiğini ve sola kırarak yoluna devam ettiğini söylemesi tüylerimizi diken diken etti. Haber kısa zamanda binlerce öğrenciye ve kampüs yetkilisine ulaştı. İETT sürücüsü hakkında yasal işlemlerin başlatılması bekleniyor.

OTOBÜSTEKİ ÖĞRENCİLER TEPKİ GÖSTERMEDİ

Otobüsün içerisinde bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin duruma hiçbir tepki göstermediği yine YTÜ Hayvan Hakları Kulübü tarafından ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. Otobüs içerisinde ve dışarısında bulunan kameralar sayesinde olayı İETT kapsamlı bir şekilde araştıracak. 41AT hat numarasına sahip 34 SE 484 plakalı İETT aracının sürücüsüne dair işlemlerin sonucunu yine buradan sizlerle bildireceğiz. Köpek maalesef hayatını kaybetti fakat Türkiye’nin köklü üniversitesine girmeye hak kazanan otobüs içerisindeki öğrencilerin neden bu katliama göz yumduğu merak konusu oldu.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.