YSK’dan son dakika kararı: Suç duyurusunda bulunulacak

YSK’dan gelen son dakika açıklamasıyla birlikte İstanbul’da yapılan seçimin iptal edilmesinde karar kılındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbatanın iptaline karar verildiği söylenen açıklamada, usulsüz sebebiyle gerekli kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacağı da açıklandı.


YSK’dan son dakika kararı: Suç duyurusunda bulunulacak

Yüksek Seçim Kurulıu (YSK) az önce yaptığı açıklama ile birlikte bomba açıklamalarda bulundu. YSK, seçimin iptal edildiğini ve konuyla alakalı olarak suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Seçimin iptaline dair detaylar geldiğinde yine ayrı bir haber olarak sizlere ayrıntıları paylaşacağız. Gelen bilgilere göre seçimde çok ciddi usulsüzlüklerin tespit edildiğini ve bu sebeple gerekli kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

KANUNA AYKIRI SANDIK GÖREVLENDİRMELERİ YAPILDI

Yetkililerin yazılı olarak yaptığı açıklamada, kanuna aykırı olarak sandık görevlendirmesinin yapıldığını ve bu sebeple seçimin iptal edildiğini açıkladı. İlçe başkan ve üyelerinin yaptığı kanuna aykırı sandık görevlendirmeleri ile alakalı olarak soruşturma başlatıldığı ve suç duyurusunun da en kısa zamanda yapılacağı bildirildi. Bu açıklama ile birlikte AKP ve MHP’nin İstanbul’da ki seçimlerin iptaline yönelik isteği gerçekleşmiş oldu.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAZBATASI İPTAL EDİLDİ

YSK’nın yaptığı yazılı açıklamada yine çok konuşulacak bir karar daha bildirildi. Yapılan usulsüzlüklerden dolayı seçimin yenilenmesine karar verildiği için Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbatanın iptal edilmesine kararı alındı. Suç duyurusunda bulunacağını söyleyen YSK, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ettikten sonra görevi eski başkana devretmesi bekleniyor.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.