adplus-dvertising

YSK’dan Gelecek Partisi için seçim izni çıktı!

YSK tarafından yapılan açıklamada Gelecek Partisi'nin her türlü seçime girebileceği bildirildi. Bu kararla seçimlere girme hakkı kazanan parti sayısı 20 oldu.
Takip et
YSK’dan Gelecek Partisi için seçim izni çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gelecek Partisi, seçime girme yeterliliğini tamamladı. Konuya ilişkin Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Mensubu, Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün tarafından yapılan açıklamada, partinin seçime girmek için lüzumlu koşulları gerçekleştirdiği ve konunun bugün yapılan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) toplantısında karara bağlandığı bildirildi.

“HAYIRLI OLSUN”

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yayımlayan Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, “Hayırlı uğurlu olsun” başlığı ile şu ifadeleri kullandı:

“KOŞULLARI YERİNE GETİRDİK”

Gelecek Partisi Türkiye’de korku ikliminin hakim olduğu, otoriterleşmenin arttığı, ülkenin yönetilemediği bir anda 12.12.2019 tarihinde milletimize yeni bir umut olarak kurulmuştur. Kuruluşundan sonra siyasi tarihimizde nadir görülebilecek bir biçimde Anadolu ve Trakya’da çok kısa bir sürede teşkilatlanmış, il ve ilçe kongrelerini gerçekleştirerek, 01.11.2020 tarihinde 1. Olağan Büyük Kongresi’ni başarıyla yapmıştır. Böylece partimiz Siyasi Partiler Yasası’nun 36. maddesinde zikredilen ‘siyasi partilerin seçimlere katılabilmesi için illerin en az yarısında oy verme gününden en az 6 ay evvel teşkilat kurmuş ve Büyük Kongresini yapmış olması’ koşulunu yerine getirmiştir. Partimizin seçime girme koşullarını sağladığı partimizin tuttuğu kayıtlardan, İlçe Seçim Kurulları kongre evraklarından ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın siyasi partiler için tuttuğu sicilden anlaşılmıştır. Bu husus Yüksek Seçim Kurulu’nun bugün yapmış olduğu toplantıda teyit edilmiş ve karar altına alınmıştır. Gelecek Partisi bugünden itibaren yapılacak her türlü seçime girmeye hukuken hak kazanmıştır.”

SEÇİME GİRECEK PARTİ SAYISI 20’YE YÜKSELDİ

Gelecek Partisi’nin de katılımı ile seçime girme hakkı kazanan parti sayısı 20’ye yükseldi.

Seçime girmeye hak kazanan partiler şu şekilde:

Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Gelecek Partisi, Genç Parti, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Muhafazakar Yükseliş Partisi, Saadet Partisi, Sol Parti, Türkiye Kominist Partisi, Vatan Partisi, Tekrardan Refah Partisi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.