YPG’liler Münbiç Sınırına Suriye Rejim Bayraklarını Astı

Tel Abyad ve Rasulayn'ı kaybeden teröristler Türk askerinin Münbiç'e gireceği korkusuyla şehrin girişlerine Suriye rejimine ait bayrakları astıç

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu’nun (SMO), Fırat’ın doğusundaki terörist unsurları yok etmek, bölgede huzur ve emniyeti tesis etmek için icra ettiği Barış Pınarı Harekatı 6. gününde planlandığı biçimde sürüyor. Harekat çerçevesinde çok sayıda köy YPG/PKK’dan arındırılırken, iyice köşeye sıkışan terör örgütü Zeytin Dalı Harekatı’nda olduğu gibi kirli oyunlara başvurdu.

MÜNBİÇ’TE BAYRAK OYUNU

9 Ekim’de başlatılan Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde terör örgütü PKK/YPG’ye büyük darbe indirildi. Tel Abyad ve Rasulayn’ın terörden arındırılması ile endişelenen YPG/PKK’lı teröristler, bu defa sınırda bayrak oyununa girişti.

REJİM BAYRAĞI ASTILAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Menbiç’e de operasyon işareti vermesinin ardından korkan teröristler, Suriye’nin Detath Bölgesi’ndeki Münbiç sınırındaki mevzilere rejime ait bayrak astı. Teröristlerin rejime ait bayrağını astıkları mevzide ağır silahlarla nöbet tuttukları fark edildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı