YPG Silahları da Yanında Götürecek Mi? Erdoğan Cevapladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir soru üzerine, YPG'lilerin götürebildikleri silahları da yanlarında götürdüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’ya hareket etmeden önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. Bir muhabirin “Teröristler giderken silahlarını da yanlarında götürüyorlar mı?” sorusuna Erdoğan, “Teröristler silahlardan götürebildiklerini götürüyor, götüremedikleri depolarda kalıyor.” biçiminde yanıt verdi.


YPG SİLAHLARI DA GÖTÜRÜYOR MU?

Gündem ile alakalı açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir muhabir “Teröristler giderken silahlarını da yanlarında götürüyorlar mı?” biçiminde soru sordu. Erdoğan soruya şu şekilde yanıt verdi: Silahları buraya getirmek basitti de çıkarmak o kadar basit değil. Ankara’da gerçekleştirdiğimiz Sayın Pence’in Pompeo’nun falan tamamıyla gerçekleştirilen görüşmede bu meseleler görüşüldü. Taşıyabildiği silahları taşıyacaklar kalanlarla da bu yaptığımız taramada bunları toparlayacağız.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

”Rusya ile kurduğumuz mekanizmalar aracılığı ile ilgili bakanlarımız ve kurumlarımız devamlı temas durumundalar. Milli paralarla ticareti rahatlatacak anlaşma muhtırasını imzaladık.

Barış Pınarı Harekatı’nın 2 temel amacı var. İlki 32 kilometre derinliğinde 444 kilometre Irak sınırından Cerablus’a olan bölgede buranın terör örgütlerinden arındırılmasıdır. Şimdiye dek 2 bin 200 kilometrekarelik alan teröristlerden temizlenmiş, 160 yerleşim yerinde kontrol ele geçirildi. ABD ile uzlaştığımız anlaşmaya göre bölgedeki bütün teröristlerin çıkartılması için bugün son gün. Saat 22.00 itibariyle süre sona eriyor. Rejim güçlerinin olduğu yerlerdeki PKK/PYD/YPG mevcudiyetinin sonlandırılması için yapılacak hamleleri konuşacağız.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı